Bronzlaştıran Besinler Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 2 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Özellikle yaz aylarında sıcak havalarda güzel bir tatil hayali kuruyorsanız ve muhteşem bir bronzluğa sahip olmak istiyorsanız bunun için sadece kaliteli bir güneş yağının yetmiyeceğini bilmelisiniz bayanlar.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bronzlastirici-besinler-73217.jpg]bronzlastirici-besinler-73217[/IMGALT]

    Vücudumuz için melanin sentezini arttıran veya hızlandıran yiyecekler bronzlaştırıcı etkiye de sahiptir.Özellikle A vitamini ve karotenlerden zengin besinler vücutta melanin sentezini arttırıcı etkiye sahiplerdir.Bu nedenle bronzlaşmanızı sağlayacak bazı besinler vardır işte bu besinler:

    Yaz aylarının vazgeçilmezi karpuz Ferahlatıcı bir yaz meyvesi olan karpuz aynı zamanda C vitamini de içermektedir.
    Ve yine yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan tatlı tadı ile yaz meyvelerinin en sevilenlerinden biri olan kavunun, yüksek karoten içeriği ile bronzlaştıran besinlerin başında geldiğini unutmayın.Şeftalinin bronzlaştırmanın yanında, yaz ishallerine karşı koruyucu etkisi olduğunu aklınızdan çıkartmayın.Bronzlaşmak için en bilinen meyve ise havuçtur.Havuç ta yüksek karoten içeriği sebebi ile bronzlaştırıcı besinler listesinin en başında yer almaktadır. İyi bir kalsiyum kaynağı olan peynirin bronzlaştırmayı hızlandırıcı etkisi olduğu biliniyor.