Brezilyanın Turistik Yerleri

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 30 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu 1. Brezilyanın Turistik Gezielecek Yerleri

  Enerjik danslar, rengarenk kostümler, hiç durmayan müzik, yaklaşık 250 bin kişiyi bir araya getiren sınırsız bir eğlence ve turizm konusunda da lider konuma geliyor. Rio Karnavali, Brezilyanın en büyün şehirlerinden biri olan Rio De Janeirodan alıyor ismini. Her yıl Brezilya'nın başkenti Rio de Janeiro'yu bayram havasına sokan çılgınlık ve eğlencenin doruğa çıktığı tarihi Rio Karnavalı'nın fikir babası Clovis Bornaydir. Brezilya da dansın sembolü haline gelen ve her yıl da gerçeklesen Rio karnavalı Dansın bir an olsun sanat yönünün bir kenara atılıp eğlenceyle bütünleştiği bir olay Rio Karnavalı.

  Sambasıyla, plajlarıyla, güzel kızlarıyla ve Corcovado dağının tepesindeki ünlü 38mlik dev İsa heykeliyle ünlü olan Rio. Sao Paolodan sonra Brezilyanın ikinci büyük şehri ve yaklaşık 6 milyonluk nüfusa sahip.

  Brezilyanın kültürel başkenti Rio de Janeiro. Karnavalı ve plajları sayesinde sahip olduğu dünya çapındaki ünü, onu anlatmaya yetmiyor.

  Güneybatı Brezilya'da yer alan Bahia, özellikle Salvador şehriyle ünlüdür. Salvador, rengârenk binaların olduğu çok güzel bir şehirdir. Şehir merkezi UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alır. Brezilya kültürünün doğduğu yer olarak görülen şehirde, tıpkı Rio de Janeiro'da olduğu gibi yılda bir kez karnaval düzenlenir. Bu karnaval bir hafta sürer. Şehrin merkezinde yer alan iki meydanda eski yapılar ilk sömürge dönemini hatırlatırlar. Museu Afro-Brasileiro ise köle ticaretini belgeleyen ve o dönem hakkında fikir edinmemizi sağlayan bir müzedir.

  Brezilya ve Arjantin sınırında yer alan Iguaçu şelalesi. Her yıl binlerce turist ziyaret eder. Aslında Iguaçu (İguasu) tek bir şelaleden değil, çeşitli boylarda 275 şelaleden oluşan büyük bir alandır.

  Sugar Loaf Mountain
  ( Tatlı Gezinti Dağı ), Meşhur teleferikler ziyaretçileri, muazzam bir manzaraya sahip olan Rio de Janeiro' nun en tepe noktasına çıkarır.

  Tijuca Forest

  ( Tijuca Ormanı ), Her ne kadar şehrin göbeğinde olsalar da (otele yakın ) Tijuca Ormanı, ziyaretçilere Brezilya' nın ünlü yağmur ormanının zevkini yaşatır. Orman bir çok dağ sırasını çevreler ki bu da şehrin kuzey ve güney bölgelerini birbirinden ayırır.

  The Botanical Gardens

  ( Botanik Bahçeler ) Botanik Bahçeler eski kraliyetin gezinme yeridir ve otelden sadece birkaç dakika uzaktadır. Şimdi nesli tükenmekte olan birçok botanik çeşit için, buna ülkeye adını veren Brazil agacı da dahil kutsal bir yer olmuştur.

  National Fine Arts Museum

  ( Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi ), Kolleksiyonundaki 800' ün üstündeki heykel ve resim ile şehir merkezindeki güzel sanatlar merkezidir. Müze, Avrupa' dan getirdiği şaheserleri kadar 20. yüzyıl klasiği Candido Potinari' s Cafe' nin de bulunduğu the Galeria de Arte Brasileira ile gurur duymaktadır.

  Museum of Modern Art ( Modern Sanatlar Müzesi ), 1978' deki yangında harab olduktan sonra, şanını ve kolleksiyonunu yeniden oluşturmak için çok çalışıldı. Şu an Brezilyalı sanatçıların 4000' den fazla eserini barındıran müze, Rio' nun çağdaş sanatlar merkezidir.


  Brezilyadaki hemen her şey olağanüstü görünmektedir. Dünyanın en çılgın eğlencesine, en büyük şelalesine, en uzun nehrine ve en geniş yağmur ormanlarına sahiptir. Gezginler için Brezilyanın yapısı ve çeşitliliği karşı konulamazdır


  Sao Paulo Katedrali: Neo-gotik dizaynıyla bu katedral, şehrin en geniş kilisesidir. 111 metre uzunluğunda, 46 metre genişliğindedir. Onyedinci yüzyılda Portekizliler inşa etmiştir.
   


Similar Threads: Brezilyanın Turistik
Forum Başlık Tarih
Ülkeler Brezilyanın Yönetim Şekli 1 Ağustos 2012
Ülkeler Brezilyanın Yüzölçümü 31 Temmuz 2012
Ülkeler Brezilyanın Yemekleri 31 Temmuz 2012
Ülkeler Brezilyanın Ünlü Yemekleri 31 Temmuz 2012
Ülkeler Brezilyanın Yöresel Kıyafetleri 31 Temmuz 2012