Brad Pitt Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 14 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Brad Pitt Hayatı, Fotoğrafları

  Brad Pitt Hakkında Bilgi ve Resimleri

  William Bradley Pitt, ABD'li oyuncu ve film yapımcısı.

  Missouri Üniversitesi'nin Gazetecilik bölümünden mezun olmasına kısa süre kala, uzun süredir aklında olan aktörlük kariyerini başlatmak için ailesine Pasadena'daki bir Güzel Sanatlar Akademisine devam edeceğini söyleyerek Hollywooda gitti. Bir süre çeşitli tanıtımlarda tavuk kostümü giyip, limuzin şoförlüğü gibi işler yaptıktan sonra “Dallas ve “Another World gibi dizilerde küçük roller kapmayı başardı.

  1989da “Cutting Class isimli düşük bütçeli bir yapımda rol alarak ilgi çekti. Bundan iki yıl sonra People Magazinin kendisine “Dünyanın En Seksi Adamı unvanını layık görmesine neden olacak olan, “Thelma & Louisedeki on beş dakikalık rolü geldi.

  Fiziksel özellikleriyle değil oyunculuk yeteneğiyle tanınmak isteyen Pitt, ilerleyen yıllarda bu fırsatı bulacağı “Interview With The Vampire (1994), “12 Maymun (1995), “Se7en (1995), “Fight Club (1999) gibi pek çok filmde oynadı. Adı birçok Hollywood güzeliyle anılan Pitt eski nişanlıları Juliette Lewis ve Gwyneth Paltrow ile olan birlikteliklerinin ardından 2000 yılında “Friends diziyle yıldızı parlayan Jennifer Aniston ile evlendi. 2004 yılında ayrıldı, ve şimdi Angelina Jolie ile birlikte. Angelina Jolie`nin evlat edindiği Maddox,Zahara ve Pax isimli çocukları kendi nüfusuna aldı, böylece onların soyadı Jolie-Pitt' oldu. Kısa süre önce Angelina Jolie Shiloh Nouvel Jolie Pitt adını verdikleri ilk çocuklarını dünyaya getirdi.Bundan sonra ikiz bebeklere hamile kalan Angelina Jolie 12 Temmuz 2008 tarihinde Fransa'da Vivienne Marcheline adında bir kız, Knox Leon adında bir erkek çocuk doğurmuştur. Brad Pitt ve Angelina Jolie çiftinin şu an 3'ü evlatlık 3'ü biyolojik olmak üzere 6 çocukları bulunmaktadır.

  Aynı zamanda yapımcılık yapmaktadır. 2006 yapımı En iyi Film Oscarı alan The Departed filminin yapımcısıydı.

  Brad Pitt bir Agnostik'tir.

  kaynak:wikipedia

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]