Boyun Tutulmasına Ne iyi Gelir

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 29 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Boyun Tutulmasına Ne iyi Gelir


  Boynumuz tutulduğunda, evde tedavi olarak ilk başta sıcak uygulama yapılır. Detaya girecek olursak boyun bölgesini sıcak tutmak, sıcak su torbaları koymak, daha çok ütü yardımıyla ısıtılmış sıcak havlular da boyun bölgenize konulabilir. Bunlarla beraber masaj da yapılabilir. Ancak masajın zararlı olduğu durumlar da olabilir. Mesela boyun bölgenizde dayanılmaz bir ağrı varsa, masaj ağrınızı katmerleştirebilir. Fazla bir ağrınız yok ise, kas gevşetici kremler ve masaj yardımıyla ağırlarınızı dindirebilirsiniz.

  Bu saydıklarımın dışında yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler vardır. Mesela boynunuzun tutulduğu gün, boynunuzu zorlayıcı hareketlerden uzak durmak, boynunuzu sağa sola çevirirken yavaş yavaş çevirmek, televizyon seyrederken boynumuzu desteklemek, kısaca boyun kaslarının yorulmaması için boyuna binen yükü azaltmak gerekiyor. Zaten boyun tutulması maksimum 2 – 3 gün sürer, hiçbir şey yapmasanız bile boyun ağrınızın kendi kendine ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.
    2. Açıkçası boyun tutulmasına en iyi ortopedik yastık gelir.Yukarıda yazılanların hemen hemen hepsini denedim ben.Sağolsun aile doktorumuz önerdi de 1 haftadır ağrım yok.Sıcakmış soğukmuş fasa fiso yani :)
    3. konu boyun tutulması ,ağrısı değil ,boynu tutulmuş birisine ortopedik yastık ver 5 dakikada geçer herhalde :D komedisin...
    4. arkadaşlar benim yarın basketbolum var umarım geçer gitmekk istiyorumm kaç gün sürrer ortapedik yastığım da yok offf :((
    5. hepsını denedım ama gecmıyor baska önerınız var mı arkadaslararalık
    6. en iyi çözüm kas gevşetci ve ağrı kesici iğneyi aynı anda yaptırmak, tık diye kesiliyor yoksa bir kaç gün sürünüyorsun.
    7. hemen iyileşmesini istiyorsan kas gevşetici ve ağrı kesici iğne yaptırmak şart.gerisi boş...