Boyun Ekzersizi

'Resimli Konular' forumunda NURDİN tarafından 2 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Boynuzu sağa sola hareket ettirerek germe hareketi boyun kaslarını ve tendonları geliştirir. Bu boynunuzdaki ağrıları giderir ve rahatlama sağlar. Bu egzersizleri herhangi bir alete ihtiyaç duymadan ve her yerde her zaman yapabilirsiniz. Günde 2 sefer yapılan egzersiz boyun ağrılarınıza iyi gelecektir.

  Boynunuzu sol umzunuza doğru eğerek gerin. Boynunuzdaki gerilmeyi hissedin. 8 saniye kadar durduktan sonra yavaşça düzelin, bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

  Bu hareket herhangi sırasında herhangi bir şekilde acı hissederseniz kendinizi zorlamayın. Aynı hareketi sağ tarafa doğruda 3 kez tekrarlayın.

  Omuzlarınızla daire çizin. 15 sn öne doğru ve 15 sn geriye doğru daireler çizin. Hareketleriniz yavaş olsun. Omuzlarınızın esnediğini , boyun ve sırt üst kaslarınızın esnediğini hissedin. Geriye doğru hareketlerinizde omzunuzun, boyun ön kısmının ve göğüs kaslarınızın esnediğini hissedin.

  Ellerinizi başınızın arkasında bağlayın ve boynunuza baskı yapmadan kürek kemiklerinizi arkaya çekin.
  8 saniye kadar bekleyip gevşeyin bu hareketide 3 kez tekrarlayın.

  ellerinizi avuçiçi tavana bakacak şekilde başınızın üstünde birleştirin ve 8 saniye kadar esnetip bırakın hareketleriniz yavaş ve fazla zorlanmadan olmalıdır . Bu hareketide 3 kez tekrar edin.

  Egzersizlerin ardından ılık duş almak çok iyi gelecektir. 3-5 dakikalık bu işlem yani egzersizler ve ılık su kaslarınız için çok yararlıdır. Güne başlamadan önce duş altında boyna yapılacak yumuşak masaj çok etkili olur, kan dolaşımınızı dengeler, ardından üstteki egzersizleri yaparak boynunuzu güne hazırlamış olursunuz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014
 2. Bu tam bana göreymiş :) Bir sağa bir sola derken egzersiz yaptırdı bu ince düşünceli,hayırsever vatandaş. Sende buna vesile oldun abi. ;) teşekkürler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014
 3. Oyyyyyyyyyy boynummmmmmm.... Acaip kireçlenmişşş... Bir sağ bir sol derken çatur çutur sesler geldi..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014
 4. Güzel bir egzersiz oldu teşekkürler Nurdin günde enaz üç kez uygulamakta fayda var:f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014
 5. Gece gece çok iyi geldi..:f106:Tesekkürler Nurdin..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014