Boyun Ağrısı Egzersizleri

'Sağlık Rehberi' forumunda HazaN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Boyun ağrısı egzersiz
  Boyun ağrısı için egzersizler

  Birinci adım:

  Başlangıç pozisyonunuzu alın. Boynunuzu uzatın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bu sırada ellerinizi öne doğru, başınızı da ellerinize yani arkaya doğru itin. Ellerinizi gevşetmeyin. Gergin halde kalın ve üç kere yavaşça nefes alıp verin. Rahat bırakın. Yeniden başlayın.

  İkinci adım:

  Başlangıç pozisyonunuzu alın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Başınızı öne doğru ittirin ve ellerinizle hafifçe bastırarak baskıyı artırın. Üç kere yavaşça nefes alıp verin. Ardından rahat bırakın.

  Üçüncü adım:

  Başlangıç pozisyonunuzu alın. İki kolunuzu da uzatarak yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde gergin halde beklerken 3 kere nefes alıp verin. Ardından kolları gevşeterek bırakın.

  Dördüncü adım

  Başlangıç pozisyonunuzu alın. Sağ elinizle başınızın sağ tarafına bastırın. Bu sırada başınızla da aynı güçle elinize doğru baskı uygulayın. İki taraftan da aynı gücü uygulayın ki herhangi bir tarafa doğru hareket olmasın. Bu gergin halde 3 kere nefes alıp verin. Başlangıç posizyonuna geri dönün. Alıştırmayı bu sefer sol elinizle yapın. İki versiyonu da dört ya da beş kere yineleyin.
   


Similar Threads: Boyun Ağrısı
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Omuz ve Boyun Ağrısı nedenleri 7 Mart 2014
Sağlık Rehberi Boyun Ağrısı İçin Yastık 13 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Boyun Ağrısı Neden Olur? 13 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Boyun Ağrısı Nasıl Geçer 12 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Boyun Ağrısı Nedenleri 12 Nisan 2011