Böyle oyun olmaz olsun!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Dünyanın en tehlikeli bilgisayar oyunu!
  Ümit Öncel
  İşte dünyanın en tehlikeli oyunu: Her vurduğunuz düşman için bir dosyanızın silinmesine ne dersiniz?  Oyunda uzaylıları vurmanın bedeli oldukça ağır.
  Genellikle her yeni çıkan oyunla ilgili önemli haberleri sevinçle sizlere duyuruyoruz. Fakat bu kez durum biraz daha farklı. Mac için yeni çıkan Lose/Lose (Kaybet/Kaybet) adlı bir oyun için tüm bilişim dünyası gibi biz de karışık hisler içindeyiz. Çünkü uzaylıları vurduğunuz bu oyunda, her vurulan uzaylı için bilgisayarınızdan rastgele bir dosya siliniyor!

  ABD New York'tan dijital sanat ile uğraşan Zach Gage tarafından geliştirilen oyunun sitesinde bu oyunun bir sosyal deney olduğu söyleniyor. Fakat anti virüs firmaları aynı görüşte değil. Symantec Lose/Lose'u bir oyun olarak değil, bir virüs olarak görüyor ve sistemlerde uyarı veriyor.

  Virüs programlarının OSX.Loosemanque olarak tanımladığı oyunda vurulan her uzaylı için bilgisayarınızdan rastgele bir dosyanın geri dönüşü olmayacak şekilde siliniyor olması, oyunun oynanabilirliğini büyük ölçüde düşürdüğünü de söylemek zorundayız. Çünkü silinen dosya oyunun kendisine ait bile olabilir!

    2. Cevap: Böyle oyun olmaz olsun!

  Bile bile kimse lades demez :f73:
    3. Cevap: Böyle oyun olmaz olsun!

  Aaaaaa ne acayip şey yav :D
    4. Cevap: Böyle oyun olmaz olsun!

  oyunların da cıkgı cıktı bence gereksiz dusunceler bence