Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


  1. Saçlarını çok sık boyatan bayanlarda boyalı saçların bakımı oldukça önemlidir.Sık boyanan saçlar zamanla yıpranır parlaklığını kaybeder.Saç boyaları saç tellerimizin yıpranmasına ve incelmesine neden olmaktadır.Bu bakımdan boyalı saçlar için özel bakımlar uygulanmalı bu bakımlarla boyalı saçlar desteklenmeli.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/boyali-sacbakimi1-99894.jpg]boyali-sacbakimi1-99894[/IMGALT]

    Boya nedeniyle yıpranmış saçlar için özel bakım kürleri ve maskeleri uygulanmalıdır.Size evde kendinizin hazırlayabileceği bir bakım kürü vermek istiyorum bu kürü saçlarınıza uyguladığınızda daha canlı ve parlak olduğunu göreceksiniz.

    Boya nedeniyle yıpranan saçlara doğal bakım uygulayabilirsiniz.Bunun için gerekli olan malzemeler iki yemek kaşığı fındık yağı ile bir tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırın üzerine bir tatlı kaşığı çörek otu yağı ilave edin güzelce tüm yağları karıştırın saçlarınıza sürün karışımı 20 dakika kadar bu şekilde bekletin ve yıkayın oldukça etkili bir bakım kürüdür boyalı saçlarınızın canlanması ve daha sağlıklı görünmesi için bunu mutlaka denemnizi tavsiye ediyorum.