Boy uzatma tekniği

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 19 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Boy uzatma

  Kısa boyluyum diye üzülmeyin. Artık bununda bir çözümü var bu uygulamayı ilk olarak küçük ibo olarak bilinen bir zamanlar Hülya Avşarın kucağına oturdu diye yer yerinden oynayan türkücüde uygulandığını duymuştum.

  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

  İlk projede Boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.
  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, TÜBİTAK ve DPT’den aldıkları destek sayesinde geliştirdikleri laboratuvarlarında, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Fakültesi ve bazı bölümlerle ortaklaşa projeler geliştirdiklerini anlattı.
  Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, kısa süre sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

  Çiviye kontrol

  Bacağını uzatmak isteyen kişi için önceden ne kadarlık bir uzamanın gerçekleştirileceğini tespit ettiklerini, laboratuvarlarda, kemik içerisine çakılacak çivinin ona göre tasarlandığını belirten Havıtçıoğlu, “Hastanın bacağı 4 cm kısa ise çivinin içerisine yerleştirilen özel sistemlerle o miktarda boy uzayacak. Hasta istese de bunun üzerinde bir uzama gerçekleşmeyecek” dedi.
  Şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insanın boyunun uzatılması projesinde, elektronik bir frekansın uzaktan kumanda ile harekete geçirilerek kemik içerisine çakılan çivinin yukarıya doğru hareketinin sağlanacağını dile getiren Havıtçıoğlu, hastaya verilecek kumandayla kendi boyunu kendisinin uzatabileceğini ifade etti. Havıtçıoğlu, çivilerin kemik kaynaması sağlandıktan sonra çıkarılabileceğini kaydetti.
    2. Cevap: Boy uzatma tekniği

  Bu Aralar Boydan değilde enden genişliyorum:f30:
  sanırım diyet sayfasına gitsem iyi olacak:)
    3. Cevap: Boy uzatma tekniği

  Son aldığım ayakkabıları giyemeyeceğime göre :f196:

  Benim İzmir'e gitmem şart :f30:
    4. Cevap: Boy uzatma tekniği

  Duydumki boy uzayınca kiloda verirmisiz..:f20:
  Hemen bu işi yapmam lazım..:f30:
  Tesekkürler annecim..:f40:
    5. Cevap: Boy uzatma tekniği

  Blue ve Bloom noluyo size yaw. Şimdi siz kemiklerinize çivi mi takdıracaksınız.;)
  İyi.. Peki... Madem öyle uzaktan kumandayı elime ben alıyorum :)
    6. Cevap: Boy uzatma tekniği

  çok komik bişey bu yaaa mümkünmü ki benim boyum yeterince uzun pantolon bulamıyorum ihtiyacı olanlar düşünsün :D