Boy Uzatan Besinler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 29 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Boy Uzatan Besinler Nelerdir?
  Boy Uzatan Besinler
  Boy Uzatan Yiyecekler ve İçecekler
  [​IMG]

  Tek başına beslenmek ve egzersiz yapmak pek fayda vermez.Öncelikle bunların herbirini düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor.
  Hiçbir vitamin ve besinin gereksiz olmadığı anlaşılmalı ve yeterli miktarda alınmalıdır. Ancak boyu kısa olanlar bazı ürünleri gereğinden fazla tüketmeleri gerekmedir.

  Bunların arasında en önemlisi balıktır. Balığın boy uzatmaya etkisini hemen hemen herkes bir yerden duymuştur. Özellikle boy sorunu olan çoğu arkadaş balık yağını haplarını genellikle kullanmışlardır. Ancak unutulmamalıdır ki her şeyin doğal olanı daha da sağlıklıdır. Yani balık hapları kullanmak yerine haftada üç kez torik, kefal, uskumru ve palamut gibi yağlı balıklar fırında buğulama yada ızgara yapılıp tüketilmelidir. Tabi bazı sorunlardan dolayı bunu yapmanız mümkün değilse emin olduğunuz gerçek balık yağından yapılmış balık yağı hapları kullanmanızda ufakta olsa etkili olacaktır.
  [​IMG]

  Balıktan sonra yine en çok kullanılan ve her yerde bulunan süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besinlerde mutlaka tüketilmelidir. Bu besinler hem kemiklerinizin daha güçlü olmasını hem de boy uzamasının olumlu yönde etkilenmesini sağlar.

  Bunların yanında yeşil yapraklı bitkileri de bol bol tüketmelisinizdir. Aynı zamanda ekstradan kalsiyum, magnezyum ve çinko içeren doğal tabletleri de kullanabilirsiniz.
  Alıntı