Bonie Cinsiyet Belirleme ve Doğum Kontrolü

'Bebek Bakımı' forumunda bonie family tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Çiftlerin büyük bir kısmı önceden çocuğunun cinsiyeti belirlemek istemektedirler.Tarihten bu yana kulaktan kulağa halk arasında anlatılan-inanılan bazı teoriler ve görüşler vardır. Bunların hiç biri ispatlanmış veya tıbbi geçerliliği olan yöntemler değildir.

  Örneğin bizim Türk toplumunda ve diğer topluluklarda da benzeri şekilde olduğu gibi anne adayı çok kırmızı et yer tuzlu beslenirse diz dirsek pozisyonunda cinsel ilişkiye girerse erkek; balık ve bol sebze yer veya misyoner pozisyonunda ilişkiye girerse kız sahibi olacağı gibi tıbbi dayanağı olmayan bir çok söylenti vardır.

  Günümüzde çok çeşitli yöntemler ve teoriler, cinsiyetin hamilelik öncesinden de belirlenebileceğini göstermektedir.

  Amerika’da ve Avrupa ülkelerinde yaygın uygulanan bir yöntem ise Shettles metodudur. Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor. Çok kolay olan bu yöntemin uygulama prensibi adetin belirli günlerinde ilişkiye girilmesine dayanmaktadır. Dayandığı nokta X kromozomu taşıyan spermlerin Y kromozomu taşıyanlara göre daha yavaş yüzmesi ve daha dayanıklı olmasıdır. Yumurtlama dönemindeki yapılacak bir zamanlama ile seçmeye çalışılan cinsiyetteki spermlere avantaj sağlamaya çalışıyorsunuz.


  Buna göre erkek çocuk için yumurtlamaya en yakın zamanda cinsel birleşme yapılmalıdır. Böylece hızlı Y kromozomu taşıyan spermler yumurtaya daha çabuk ulaşabilmekteler. Kız çocuğu için ise yumurtlamadan 2-3 gün önce cinsel birleşme yapılıyor ve sonra bir daha yapılmıyor. Böylece Y kromozomu taşıyan spermler ölüyor ve geriye X kromozomu taşıyan daha dayanıklı spermler kalıyor. X kromozomu taşıyan spermler yumurtayı dölleyecek ve doğacak çocuk kız olacaktır.


  Eğer yumurta döl yatağına düşmeden önce herhangi bir cinsel ilişki olmamış ise, yumurta döl yatağına düştüğünde döllenmeyecek, kendisini dölleyecek spermi bekleyecektir. Bu süre içerisinde bir cinsel ilişki olduğunda, Y kromozomu taşıyan spermler, yumurtaya daha çabuk ulaşacağından, yumurta Y tarafından döllenecek ve çocuk erkek olacaktır.

  Bu yöntemin uygulanması için yumurtlama gününün tespiti için bazal vücut ısısı takibini veya servikal mukus testlerini kullanmak gerekmektedir.Aslında bu bir çeşit gebelik takvimi dir.


  Bu teoriye göre yumurtlamadan 2 gün önce ilişkiye girilirse kız 2 gün yumurtlamadan sonra ilişkiye girilirse erkek olacağı iddia edilmektedir. Bonie Family Planning

  sayesinde kendi gebelik takviminizi çıkartabilir vede çocugunuzun

  cinsiyetini belirlemede büyük bir olasılık sağlayabilrsiniz.

  Ancak şunu bir kez daha yinelemeden geçemeyeceğiz: "Sağlıklı bir nesil yetiştirmek, onların cinsiyetine bağlı değildir."


  Ayrıca Bonie Family Planning sayesinde doğurganlık günlerinizi çıkarabilir ve güvenli bir korunma sağlayabilirsiniz. Özellikle korunmanız gereken günlerin tespiti çok önemlidir.

  www.boniecinsiyetbelirleme.com sitesinden Aile Planlaması ve Bonie Family Planning hakkında detyalı bilgi alabilirsiniz.
    2. Cevap: Bonie Cinsiyet Belirleme ve Doğum Kontrolü

  Sağlıklı bir nesil yetiştirmek, onların cinsiyetine bağlı değildir sözüne katılıyorum. Hayırlı evlat olduktan sonra ve tabi hayırlı bir birey kız yada erkek farketmez. Ama bazı babalar vardır özellikle erkek evlat diye tutturur, baskı yapar onlara tavsiye edilebilir mesela :f196: