Boluya Çamur Eskişehir'e Toz Yağdı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bolu'ya çamur Yağdı
  Eskişehir'e Toz Yağdı


  Sabah işe gitmek için evden çıktığımda arabamın üzerinin kahverengi toprak gibi birlşeyle kaplı olduğunu gördüm. Kim ne yapmış arabama diye kızınırken baktımki sadece benim değil bütün arabaların üzerindede aynı şey vardı.
  Az önce bu doğa olayı nedir acaba diye netten araştırırken şöyle bir haber buldum.Bolu'ya çamur Eskişehir'e toz yağmış. Ama sanırım sadece oralarla sınırlı kalmamış. Beypazarıda aynı durumda :(

  [​IMG]

  BOLUda gece yağmurla birlikte çamur yağdı. Otomobiller ve sokaklar çamura bulandı. Eskişehir ise, bu sabah cadde ve sokaklarla araçların üzerinin tozla kaplanmış görüntüsüne uyandı.

  Kent merkezinde gece yağmurla birlikte çamur yağdı. Tozla birleşen yağmur yere çamur olarak yağınca, otomobiller ve sokaklar çamurla kaplandı. Sabah işyerlerine gitmek için araçlarına binmek isteyenler çamur içindeki otomobillerini görünce şaşırdılar. Sürücüler bez ve fırçalarla araçlarının camlarını temizlerken, işyerleri sahipleri ise paspaslarla dükkanlarının önünü temizlediler.

  Bolu Meteoroloji yetkilileri, Afrika üzerinden kuvvetli rüzgarla gelen kum ve tozun yağışla yere indiğini belirterek, “Suudi Arabistandaki çöllerden toz ve kumun geldiğini düşünüyoruz. Renkleri farklı oluyor. Her zaman karşılaşılan bir durum değil dedi.

  ESKİŞEHİR'E TOZ YAĞDI

  Eskişehir, bu sabah cadde ve sokaklarla araçların üzerinin tozla kaplanmış görüntüsüne uyandı.

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, lodos nedeniyle havaya kalkan tozlar, rüzgarın şiddetini azaltmasıyla birlikte kent üzerine yağdı. Yetkililer Toz taşınması diye adlandırılan olayla ilgili olarak, “Dün gece lodos vardı. Rüzgarın başka yerlerden alarak atmosfere yükselttiği tozlar, rüzgarın şiddetini azaltmasıyla birlikte yere indi. Bu bir toz taşınması olayıdır dedi.

  Gökyüzünden kent merkezine inen tozlar açıkta park halinde duran binlerce aracın üzerini kapladı. Sokak ve caddelerin kısmen toz altında kaldığı Eskişehirde, vatandaşlar araçlarına çamur gibi yapışan tozları temizlemekte güçlük çekti.
    2. Cevap: Boluya Çamur Eskişehir'e Toz Yağdı

  Taş yağmasın da .. Bunlar tolere edilebilir...;)