Bolu Antalya Yol Durumu

'Haberler' forumunda Aysell tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bolu Yol Durumu
  Antalya Yol Durumu


  Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan Boluya 12 km uzaklıktaki göl, kar yağışı ve sıcaklığın -6 dereceye düşmesinin ardından buz tuttu.

  Antalya’nın Akseki ilçesinde gece etkili olan kar yağışı nedeniyle Akseki-Seydişehir kara yolunda araçların zincirsiz trafiğe çıkmasına izin verilmiyor.

  Bölge trafik ekipleri, kar kalınlığının Akseki ilçe merkezinde 8, Alacabel mevkisinde 25 santimetreye ulaşması nedeniyle güzergahı kullanacak sürücüleri araçlarında çeki halatı ve zincir bulundurmaları konusunda uyarıyor.

  Öte yandan, Alanya ilçesine bağlı Demirtaş beldesinde gece etkili olan şiddetli yağmur ve derelerin taşması sonucu çok sayıda iş yeri ile 3 evi su bastı.

  İş yeri zarar gören esnaf, dükkanındaki suyu kovayla boşaltmaya çalıştı. Bazı esnaf ise dükkan girişlerini kum torbasıyla kapatarak önlem aldı.

  Demirtaş Belediyesine ait iş makineleri dere yataklarında tıkanan büzleri açarak, suyun tahliye edilmesi için çalışma yaptı.

  Su baskının yaşandığı bölgelerde inceleme yapan Belediye Başkanı Mustafa Aras, beldede yaşayanların aşırı yağmurda dikkatli olmaları ve önlem almaları konusunda uyarıldığını bildirdi.

  Beldeye son bir ayda aşırı yağış düştüğünü anlatan Aras, şunları kaydetti:

  ”Bir hafta önce Sedre Çayı’nın ıslahına başladık. Mahalle aralarındaki derelerde ise su seviyesinin düşmesini bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan selin ardından belediye binası karşısı ve Göztaşı mevkisindeki derelere takviye büzler koyduk. Buna rağmen bazı kısımlarda tekrar taşmalar oldu. Tek çare bütün derelerin bir an önce ıslah edilmesi.”

  Alıntı