Bol Köpüklü Türk Kahvesi

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 24 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl yapılır
  Bol Köpüklü Türk kahvesi Yapmanın Püf Noktaları
  Bol Köpüklü Türk kahvesi Tarifi


  Türk kahvesi denince ilk aranan özellik şöyle bol köpüklü olanıdır.Bol köpüklü, lezzetli Türk kahvesi yapmak istiyorsanız işte size işin sırrı :f196:

  [​IMG]

  ohh ohh şimdiden afiyet olsun efendim :))

  - Eğer vaktiniz ve sabrınız varsa, kahve çekirdekleri kendiniz kavurun ve öğütün... Taze kavrulup öğütülen kahve her zaman daha başarılı sonuç verir. Çünkü kahve yağları beklemiş kahveye kıyasla çok daha iyi durumda olacaktır. Kavurma kısmı biraz zahmetli olduğundan, sadece öğütmekle de yetinebilirsiniz. Basit bir el değirmeni ile kahvenizi çok kısa bir sürede rahatlıkla öğütebilirsiniz.

  - Eğer önceden kavrulup öğütülmüş kahve alacaksanız, iyi bir markanın yeni tarihli ürününü alın. Kahve alırken rutubetli bir kaşık kullanmayın. Kahve kutunuzun ağzını sıkıca kapatın. Uzun süre beklemiş kahve kullanmayın.

  kahve köpüğü- Mutlaka temiz ve soğuk içme suyu kullanın. Musluk suyu kullanırsanız, bu sudaki klor kahvenizin tadını bozacaktır.

  - Beklemiş kahveyi ısıtıp tekrar tüketmeyin. En fazla yarım saat içinde kahve bütün güzel özelliklerini yitirmiş olur...

  - Kahvenizi temiz bir cezvede pişirin. Deterjan kalıntılarının iyice temizlendiğinden emin olun. Kullandığınız deterjanlar kokusuz olursa çok daha iyi sonuç alırsınız.

  Lezzetli ve Bol Köpüklü Türk Kahvesi tarifi İçin Tıklayınız
    2. Cevap: Bol Köpüklü Türk Kahvesi

  Her sabah ve her akşam yemekten sonra bol köpüklü orta şekerli türk kahvesi değişmez keyfimdir =)) Hele de yanında acı çikolata olursa ne alâ =))
    3. Cevap: Bol Köpüklü Türk Kahvesi

  Bir fincan kahvenin hatrı bukadar emekten geliyor demekki.
  Ama kahvenin köpüğü bol olsun diye bu kadar uğraşmaya ne gerek daha basit yöntemlerde mevcuttur. Bu nedenledirki ben tanımadığım yerlerde hayatta Türk kahvesi içmem :f30:
   


Similar Threads: Köpüklü Türk
Forum Başlık Tarih
Damak Keyfi Türklerin Ünlü Yemekleri 25 Haziran 2012
Damak Keyfi Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır 18 Haziran 2012
Damak Keyfi Türklerin Meşhur Yemekleri 16 Haziran 2012
Damak Keyfi Geleneksel Türk Yemekleri 7 Mart 2012
Damak Keyfi Türkmen Pilavı Tarifi Resimli 9 Şubat 2012