Boğaz'a yeni düzen

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 25 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Boğaz'a yeni düzen getiriliyor
  Boğaz'a Yeni Düzen Getirildi

  Boğaz kıyısına asansör ve havalandırma payı verdiler

  Boğaziçindeki turizm tesislerine 1.5 metrelik yükseklik artışı getirildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisince yapılan değişiklikle, Boğaziçindeki turizm tesislerinde 9.5 metre olan yükseklik hakkı 11 metreye çıkarıldı. Böylelikle, sahil şeridinde yer alan turizm amaçlı binalarda, özellikle birinci katlarda yükseklik azlığı nedeniyle yapım sorun yaratan havalandırma, aydınlatma ve ısıtma ve asansör ekipmanı ile ilgili görünümü düzenlemeye izin verilerek, yükseklik sorunu aşılmış oldu.

  Kaçak katlara örtülü af geliyor
  ESKİ İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, İBB Meclisinden geçen karar göre 3 kat 11 metre olduğu zaman 2 normal kat, 1 dubleks kat çıkar. Burada muhtemelen, dışarıdan giydirilmiş binaların içinde 4 kat olacak dedi. Sağ, şöyle konuştu Normal oturduğumuz dairelerde kat yükseklikleri 2.70 metredir. Yükseklik 11 metre olunca, bina 4 kat olur. Muhtemelen kaçak katları olan yapıları yasal hale getiriyorlar. Örtülü af söz konusu.

  Kişiye özel uygulama yok
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş Kişiye özel bir uygulama yok. 9.50 metre, 3 kat olan yükseklikleri, yine 3 kat olmak şartıyla 11 metreye çıkardık dedi. Turizm amaçlı yapılarda, teknolojiye dayalı ünitelerin yerleştirilemediğini söyleyen Kocabaş, “Bina yine 3 kat, 11 metre olacak. Bir de yer altında otopark imkanı tanınacak diye konuştu.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 25 Kas 2011