Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 5 Nis 2013 tarihinde açılan konu

 1. Boğaz Ağrısına Ne Yapılmalı


  Boğaz ağrısı çekenler bilirler öyle acı verirki insan bu gibi durumlard ane yapacağını şaşırır çok şiddetli değilse boğazınızdaki ağrı evde tedav, yöntemlerine başvurabilirsiniz.

  Özellikle kış aylarında Çocuklarda sıkça görülen boğaz ağrısı genelde soğuk ve kirli havaya bağlı olarak ortaya çıkar. Bakteriyel ve viral sebepleri olan boğaz ağrısı bazı belirtiler verebiliyor.

  Boğaz ağrısı genelde bir hastalığı belirtisi olarak ortaya çıkar.Bu sebepten dolayı özellikle boğaz ağrısının şiddetlendiği durumlarda kesinlikle öncelikle doktora görünmek ve çeşitli tetkikler yaptırmak gereklidir. Hafif Soğuk algınlığı veya nezlenin neden olduğu durumlarda ise aşağıdaki yolları deniyebilirsiniz;

  Bol su içmek Vücuda sıvı alımını artırmak gerekmektedir,Ayrıca Bulunduğunuz ortamlarda bir nemlendirici veya buhar kaynağı bulundurmak,Sigara dumanı bulunan ve tozlu ortamlardan uzak durmak, kirli havada fazla vakit geçirmemek gereklidir.

  İçeceklerin çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.Ilık içecekleri tercih etmelisiniz Yutulması kolay olan yiyecekleri örneğin püre, pilav gibi besinleri tüketebilirsiniz.Soğuk havalara uygun giyinmek ve çok fazla terlememeye çalışmak,Taze sebze ve meyve tüketmek,Boğaz ağrısı için Ayrıca Vitamin yönünden zengin besinle tüketmek, Günde birkaç kez tuzlu su ile gargara yapmak çok iyi gelecektir.
   
 2. Cevap: Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

  Boğazım Çok Ağrıyor......:( Ama Bu Yöntemleri Deneyeceğim:f118: