Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ve Boğaz Ağrısına iyi Gelen Bitkiler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 1 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ve Boğaz Ağrısına iyi Gelen Bitki Önerileri

  Kış ayalrının kendini gösterdiği son günlerde sıkkılla hepimizin yakalandığı boğaz enfeksiyonuna boğaz ağrısına karşı hangi bitkiler iyi gelir konumuzda sizlere Boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler hakkında bilgi veriyoruz.

  Çocuklarda boğaz ağrısı çok sık görülür. Bu ağrının nedeni genellikle viral enfeksiyonlardır.

  Boğaz Ağrısı Nedenleri Nelerdir
  Grip, soğuk algınlığı, suçiçeği gibi viral enfeksiyonlar boğaz ağrısına neden olabilir. Boğmaca gibi bakteriyel enfeksiyonlar da boğaz ağrısına yol açabilir. Beta-Hemolitik Streptokok bakteri tipi boğaz ağrısına neden olabilir. Bu, şiddetli bir boğaz ağrısı durumu olup tedavi edilmediği durumda ciddi komplikasyonlara neden olur.


  Boğaz Ağrısı için Alternetif Tedavi Yöntemleri ve Bitkisel Tedavi
  Boğaz Ağrısı için Homeopati Tedavisi; Genellikle Belladonna (güzel avratotu) ve Aconite (kurtboğan) önerilir. Bunlardan herhangi birini her iki saatte bir, toplamda 10 doza kadar 30c dozunda kullanabilirsiniz.

  Boğaz Ağrısı için Bitkisel İlaçlar ile Tedavi
  Çiğ ya da kapsüller halinde sarımsak kullanımı bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonu zayıflatır. Boğazı yumuşatmak için alternatif olarak papatya çayı, adaçayı veya meyankökü çayını da deneyebilirsiniz.

  Gebeyseniz adaçayı içmeyin.

  Boğaz Ağrısı için Akupres Tedavisi; Sol başparmağınızı 1 dakika süresince sağ başparmağınızın altındaki yumuşak ete bastırıp bırakın. Diğer el için de aynı işlemi tekrarlayın. Başparmağınızla ayak tabanınızda, parmakların kökünde bulunan yuvarlak kısmın altındaki çukura (ayak küresi) 1 dakika boyunca bastırın.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Oca 2013