Boğaz ağrısı için hangi doktora gidilir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı, kulaklar, burun, boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tedavisi konusunda eğitilmiş bir tıp doktorudur. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlığı, cerrahi bir daldır; yani KBB uzmanı hastalıkların ilaçlarla tıbbi tedavisi yanında ameliyatlarını da yapar. Kulak, burun, sinusler, ağız boşluğu, gırtlak, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz'ın kapsamındadır. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı bu kapsamda hem çocuk, hem de erişkin hastalarla ilgilenir.

  Kulak
  Bir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanının en önemli ilgi alanlarından biri kulaklardır. Bu alan duyma bozuklukları, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, yüz siniri ve diğer yüz-boyun sinirlerinin bozuklukları, kulağın doğumsal hastalıkları ve kanserlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisini kapsar.

  Burun
  Burun boşluğu, sinüsler, allerji, koku alma ve burun solunum bozuklukları ve burunun dış görünümü ile ilgili bozukluklar Kulak Burun Boğaz uzmanlığının ilgi alanıdır.

  Boğaz
  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı, gırtlak başta olmak üzere üst solunum ve sindirim yolu hastalıklarının tedavisi ile ve ses, solunum ve yutma ile ilgili sorunlarla yoğun olarak uğraşır.
   


Similar Threads: Boğaz ağrısı
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Boğaz ağrısını geçirecek bitki çayları hangileri? 11 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Boğazlar sözleşmesi, montröde neden değiştirildi 3 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım 1851den 1945 yılına kadar İstanbul boğazında deniz yolu taşımacılığı yapan kurum 23 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım boğaz kaç boğumdur 16 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım Boğaz kültürü nedir? 16 Ağustos 2011