Boğa Burcu Nedir

'Kadınca' forumunda Violet tarafından 20 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Boğa Burcu Nedir,

  BOĞA BURCU

  Sitare-i idare: Zühre
  Zümre: Türab
  Hususiyet-i malum: gayretsizlik, ağırlık, atıllık, erkeklerinde görülen soğanlık, kızlarında görülen aptallık
  Hususiyet-i meçhul: kabızlıktan hâsıl hayvani endam
  Fobi dünyası: ablütofobi (yıkanmaktan korkma) , alütofobi (kırmızı korkusu) erkeklerde görülen venüstrafobi
  Hobi dünyası: hımlamak, sağ yanı ağrıyınca sol yana dönmek, yegân yegân söylemeyip ketmetmek, işret etmek, oturduğu yerden işmar etmek
  Münasip meslekler: oturanboğalık, yemek yarışmalarına katılımcılık (kazanılırsa 5 günde 10.000 hiç az değil) , aşçılık, pisboğazlık (gurmelik) , patronluk, oturma vazifesini ifa edebileceği her türlü memuriyet

  Efendim, bu burcun adamları yukarda saydığım nitelikleri sebebiyle gerçekten illallah denilesi. Yüzüne kapı çarpılası insanlar. Böyle olmakla birlikte can taşıyan her mahlûka duyduğunuz muhabbet vasatın az üstündeyse elbette boğalara da tahammül edebilirsiniz. Her işi siz gördüğünüz takdirde ilişkilerin hiçbir çeşidinde sorun yaşanmayacaktır, gülden güzel geçineceksinizdir.

  Venüs’ten zahir sanat sevgisi yüksek insanlar oldukları rivayet edilir. Fekat bir sanatın icracısı olarak bu canlıları zor görürüz. Zira bu yol meşakkatlidir. Oturmakla değil işlemekle muvaffakiyet gerçekleşir. Az biraz mantıktan nasipleri olaymış oturmak ve bakmakla filozof olabilirlermiş. Lakin ne çeşit bir filozof? Bu meçhul. Malum, Allah deveye kanat verseydi damı, taşı dağıtırdı.

  Erkeği ve kadını hayli patavatsızdır. Bir meclise gidecekken size eşlik etmesi için bu canlılara ricada bulunacaksanız bin kere düşünmelisiniz. Çünkü bir gaf yapıp sizi utandırma ihtimalleri çok yüksektir. Ayrıca sonunda yemek müjdesi verirseniz yalan yere şahitlik bile ederler. O yüzden her anlattıkları da inanılası değildir.

  Aşırı derecede fizik düşkünlüğü vardır bu yaratıklarda milletin kaşıyla gözüyle boyuyla kilosuyla uğraşırlar. Hiç kendilerine bakmazlar. Tam bir dev yağ kütlesi olmalarına karşın çıktıkları adamın göbeğiyle uğraşırlar. Ekserisi ya obez yahut balıketli dediğimiz şişmanlığa namzet hatunlardır. Balıketliler kendilerini zayıf bulurken, şişmanlar balıketli diye nitelendirirler. Bu canlı grubunun şişman dişilerine obesofobi yazmayı isterdim.

  Hem şişman hem aptal olmalarına rağmen kimi zaman çok şirin olabilirler. Elma yanaklarından öpmemek için kendinizi zor tutarsınız. Fazla abartırsanız sevgi gösterilerini bu kadınların insanın tepesine baykuş gibi tüneme ihtimalleri vardır. İhtiyat ilen.

  Çoğunlukla bakışları anlamsızdır. Gülerken biraz bir şeye benzerler.