Bodrum'un Turistik Beldeleri

'Türkiyem' forumunda Yasemin tarafından 25 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bodrum'un Turistik Beldeleri Hakkında Bilgi


  Bodrum limanından veya yerel limanlardan kalkan günübirlik gezi tekneleriyle dolaşmak. Bir diğer olanak da, koylara sefer yapan dolmuşlar. Dolmuş yapan minibüsler duraklarda, yol üstlerinde ve gereken her yerde yolculara hizmet veriliyor.

  Bodrum Güvercinlik Bodrum'a 25 km. uzaklıkta yeşil ve mavinin içice geçtiği harika güzelliğe sahip bir koy Güvercinlik. Bu doğal ve doyumsuz güzelliği, karşısında bulunan Salih Adası ile dahada zenginleşiyor.

  [​IMG]

  Bodrum Torba Bodrum Torba, Bodrum'a 5 km. uzaklıkta sakin bir köy. Çam ve zeytin ağaçlarının yeşilliği ile pırıl pırıl bir denizin kaynaştığı şirin ve hareketli bir koyda yer alıyor.

  [​IMG]

  Bodrum Yalıkavak Bodrum'a 18. km uzaklıkta olan köy, yarımadanın kuzey batısında yer alıyor. Yel değirmenleri, balığı ve narenciyesiyle ünlü.

  [​IMG]

  Bodrum Kadıkalesi Helenistik dönemden kalan bir kale kalıntısından adını alan Kadıkalesi, kumlu berrak denizi ve narenciye bahçeleri ile Bodrum'un en güzel koylarından biridir.

  [​IMG]

  Bodrum Ortakent Bodrum'a 14 km. uzaklıktaki Ortakent, tüm köy yollarının kesiştiği noktada yer alıyor. Denizi sıcak ve kumlu olan Ortakent'in mandalina bahçeleri oldukça ünlüdür.

  [​IMG]

  Karaincir güzellikleri tartışılmaz bir güzellik 500 m. uzunluğunda kumsalı ile yörenin en güzel plajlarından birine sahip olan Karaincir plajı.

  [​IMG]