Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 28 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sağlıklı beslenmemize dikkat ederek vücudumuza büyük bir iyilik yapmış olduğumuzu unutmamalıyız.Yediğimiz her besine dikkat etmemiz gerekiyor sağlıklı ve düzenli beslenerek vücudumuzu hastalıklara karşı korumuş oluruz.Vücudumuzda önemli bir yeri olan böbreklerimizi korumak için nasıl beslenmeliyiz bu makalemizde sizlere bu konuyla ilgili bilgiler vermek istiyoruz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bobreklere-iyigelenbesinler-26225.jpg]bobreklere-iyigelenbesinler-26225[/IMGALT]

  Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler Neler hemen öğreniyoruz:

  Böbrek sağlığımız için Pirinç oldukça yararlı bir besin türüdür.Pirinç Düşük potasyum içermektedir ayrıca pirinç avücudumuza gereken enerjiyi verecek bir karbonhidrattır. Potasyum vücut için gerekli bir mineral olmakla birlikte fazla potasyum böbrekler tarafından filtre edilerek vücuttan atılmaktadır.Tüketilen Pirinç yüksek oranda potasyum içerdiği için nişastalı karbonhidratlara alternatif olarak kullanılır.

  Çiğ ya da pişmiş farketmeksizin zencefil böbrek için en iyi yiyeceklerden biridir.Zencefil Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır.Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek sağlığında önemlidir.Diyabetleri hastaların böbrek sağlığını korumasına yardımcı olur. Barındırdığı iyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır.Böbrek sağlığı için, özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkili bir besindir.

  Yukarıdaki besinleri düzenli olarak zaten tüketiyorsanız ekstra herhangi bir uğraşa ihtiyacınız olmayacaktır Böbrek sağlığınız için beslenmenize dikkat etmeli ve tavsiye edilen besinleir çok daha fazla tüketmelisiniz.