Böbrek Büyümesinin Tedavisi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Elfida tarafından 3 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. böbrek büyümesi nedir
  böbrek büyümesinin nedenleri
  böbrek büyümesinin tedavisi

  Böbrek büyümesinin tedavisi,böbrek büyümesi hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Böbrek büyümesinin tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

  Tüm böbrek hastalıkları gibi, böbrek büyümesi de insanın sosyal ve ruhsal hayatını alt üst edebilecek derecede kuvvetli hastalıklardandır. Doktorların hidronefroz olarak isimlendirdikleri böbrek büyümesi, erken tanı konulup tedavi edilmelidir. Tedavisi geç kalınan hastalık böbrekte, geri dönüşümü mümkün olmayan kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

  TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
  Her hastalıkta olduğu gibi erken tanı ve tedavi çok mühimdir. Çünkü, hafif yollu böbrek büyümeleri kolay tedavi edilebilmektedir. Yukarıda sayılan belirtilere sahipseniz bir üroloji uzmanına görünmenizde yarar vardır. Böbrek büyümesinde kesinlikle geç kalınmamalıdır.

  Bu durumda böbrek büyümesine neden olan faktör ortadan kaldırılsa bile, verilen hasarın boyutlarına bağlı olarak hastanın normal hayatına dönmesi mümkün olmayabilir hatta hasta böbreğin alınması durumu söz konusu olabilir. Tedavide, böbrek büyümesine sebep olan etken ne ise, onun ortadan kaldırılmasına yönelik uygulamalar yapılmaktadır.