Bob Sinclar Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 4 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bob Sinclar Fotoğrafları  Bob Sinclar Biyografisi

  Bob Sinclar 10 Mayıs 1967'de Fransa'da dünyaya geldi. Paris'in bohem ve gayleriyle dikkat çeken bölgesi Le Marais'de büyüdü. 80'li yılların sonunda yükselişe geçen acid jazz ve hip hop'tan etkileniyordu.
  Bob Sinclar'ın gerçekten yapmak istediği şey başlangıçta profesyonel bir tenisçi olmaktı. Ancak müzik tutkusu ağır bastı ve henüz 18 yaşında Chris The French Kiss ismiyle DJ'liğe başladı. İlk klüp hiti Daft Punk'tan Thomas Bangalter'la birlikte prodüksiyonunu gerçekleştirdiği ve Jane Fonda'nın aerobik setinden izinsiz sample'lar kullandığı "Gym Tonic"ti. Kendisine Bob Sinclar adını verme nedeniyse Philippe de Broca'nın Le Magnifique isimli filminde Jean-Paul Belmondo tarafından canlandırılan Bob Saint-Clair karakteriydi.

  Bob Sinclar'in ilk albümü “Paradise 1998'de müzik marketlerdeki yerini aldı. "The Ghetto ve “Ultimate Funkgibi oldukça başarılı şarkıların yer aldığı albümden hemen sonra 2000 yılında ikinci çalışma “Champs Elyséesgeldi.

  Bob Sinclar Uluslararası alanda başarı kazanıp popüler olduktan sonra kendi prodüksiyon şirketi Yellow Productions'ı kuran müzisyenin ilk projesi “Africanismdi. Bob Sinclar Daha sonra 2003'te üçüncü stüdyo albümü “III ü yayınladı ve bu albümünde oldukça popüler isimlerle birlikte çalıştı.


  Bob Sinclar Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]