BM dinlere hakarete karşı karar aldı

'Güncel Bilgiler' forumunda şeker2 tarafından 19 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  BM DİNLERE HAKARETE KARŞI KARAR ALDI

  BM Genel Kurulu, İslam Konferansı Teşkilatı adına sunulan karar tasarısı üzerine dinlere saygısızlık yapılması ve iftira atılmasını önlemek amacıyla bir karar kabul etti.

  İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) ülkeleri adına Uganda ile Belarus ve Venezuela tarafından sunulan karar tasarısı, 192 üyeli Genel Kurul'da bugün oylandı. Bağlayıcı niteliği bulunmayan karar, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 86 ülke tarafından kabul edildi. Karara karşı aralarında ABD, Kanada, İsrail, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi ülkelerin bulunduğu 53 ülke ret oyu kullanırken, 42 ülke çekimser kaldı, 11 ülke de oylamaya katılmadı.

  Dini değerlere saygısızlık yaparak insanlara karşı ayrımcılık, nefret, baskı, tehdit uygulanmasına karşı çıkan ve her dine ve mensuplarına saygı gösterilmesi gerektiğine dikkat çekilen kararda, Medeniyetler İttifakı çalışmaları da takdir edildi ve İttifakın ikinci forum toplantısının 2-3 Nisan 2009 tarihinde Türkiye'de yapılacağı anımsatıldı.

  Kararın bir maddesinde İslam dininin, özellikle 11 Eylül 2001 terör saldırılarının ardından çok yanlış bir şekilde insan hakları ihlalleri ve terörizmle ilişkilendirildiği ve bundan derin endişe duyulduğu da belirtildi.

  Karara karşı oy veren ülkelerin bu kararın ''ifade özgürlüğüyle'' bağdaşmadığı gerekçesiyle bu yönde davrandıkları bildirildi.
    2. Cevap: BM dinlere hakarete karşı karar aldı

  geç alınmış bir karar
    3. Cevap: BM dinlere hakarete karşı karar aldı

  Hayret !!!!!!!!!!!!!!!!!! BM den bu kararın cıkması çok şaşırtıcı. Demekki onlarda artık neyin ne oldugunu anlamaya başlamışlar. Eline sağlık, gerekli ve önemli olan konuyu işlemişsin.:f40: :
    4. Cevap: BM dinlere hakarete karşı karar aldı

  bm nin kafasına taşmı düştü ne
    5. Cevap: BM dinlere hakarete karşı karar aldı

  bence bm nin gene çıkarları vardır ama olsun. güzel palasım tesekkürler