Blogger 10 Yaşında !!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 3 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Blogger 10 Yaşında!

  Web sayfalarıyla insan beyni arasındaki engeli kaldıran Blogger 10 yaşına girdi. Peki Google, Blogger kullanıcılarına ne hediyeler hazırladı?

  Ağustos 1999'da yayına geçen Blogger, 10. yaşını kutladı. 10 yılda internetin vazgeçilmezleri arasında yer alan Blogger, 2003 yılında Google tarafından satın alındı ve o sırada aylık ziyaretçi sayısı 250 bin civarındaydı. Bugün ise Blogger'ı her ay 300 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor.

  Google'ın Hediyeleri

  Blogger kullanıcılarını 10. yıldönümünde unutmayan Google, blog kullanımını kolaylaştıracak bazı güzelliklerle geldi. Öncelikle navigasyon çubuğunda artık bir Share tuşu bulunuyor. Bu tuş sayesinde ziyaretçileriniz, blog'un URL'sini doğrudan Twitter, Facebook ya da Google Reader'a gönderebiliyor.

  Kişisel sayfalarında müzikle ilgili DMCA'nın hoşuna gitmeyecek içerikler paylaşanlarla ilgili de bazı düzenlemelere giden Blogger, daha kullanıcı dostu bir yöntemle bu içeriklerin önüne geçecek.

  Uzun zamandır istenen etiket bulutu özelliğinin de eklendiği Blogger, ayrıca SocialVibe gadget'ı ile hayır işlerine girerken, InfoThinker ile de anlaşıp, popüler iPhone uygulaması olan BlogPress'in sadece Blogger ile çalışan bir sürümünü ücretsiz olarak App Store'a getirdi.