Bitkisel Çaylar Zayıflatırmı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 15 May 2013 tarihinde açılan konu

  1. Bitkisel Çayların Zayıflamaya Etkisi    Aktarlardan alınan zayıflamak için özel hazırlanan bitki çaylarının zayıflamaya gerçekten faydası varmı merak konusu birçok kişi aktarlardan aldığı bu özel çaylar ile sayıflamaya ve fazla kilolarından kurtulmak için çaba gösterirler.Bitkisel çayların zayıflamaya ne kadar etkisi var bitki çayları ile kilo verilebilirmi bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

    Bayanların zayıflamak için başvurdukları Bitkisel çaylar özel durumlar dışında zayıflamaya etkili olabiliyor.Bunun yanı sıra yeme içmenize ve ayrıca spor yapılması zayıflamak için faydalı oluyor.Bitki çayları tek başına zayıflamanıza yardımcı olmaz bunun yanı sıra spor ve diyet yapılması gereklidir.

    Zayıflamaya etkili olan çaylardan bazıları şöyle;Mate, kekik, biberiye içerikli çaylar; yağ yakıcı etkilerini yoğun olan bu bitkilerdir değişik lezzetler ile harmanlanmış olarak kullanılıyor.

    Ayrıca Barut ağacı; bağırsakların hızlı boşaltılamasına yardımcı olurken, kiraz sapı, funda yaprağı da vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.Dut yaprağı ve tarçın kabuğu; şeker metabolizmasının düzenlenmesi ve insülin direncinin kontrol altında tutulması konusunda etkileri ortaya konulmuş bitkiler olarak diyetlerde kullanılabiliyor.Yeşil ve beyaz çayların Yağ yakıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış zayıflama sürecinde bu çaylardan faydalanabilirsiniz.