Bir Yahoo! Messenger kişisi kişi listenizde iki kere görünüyorsa

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bir Yahoo! Messenger kişisi kişi listenizde iki kere görünüyor

  Bir Yahoo! Messenger kişisi kişi listenizde iki kere görünüyorsa, kişi hem Windows Live Messenger hem de Yahoo! Messenger oturumu açmak için aynı kullanıcı kimliğini kullanıyor olabilir.
  Kişinin yalnızca bir Yahoo! kişisi olup Windows Live ID kişisi olmadığını belirlemek için:

  Messenger oturumu açın.
  Aşağıdakilerden birini yapın:
  Messenger ürününde bir konuşma penceresi açın. Kişinin görüntü resminin altında bir Yahoo! Messenger simgesi görünürse, kişi yalnızca Yahoo! Messenger kişisi olarak listelenmektedir.
  Ana Messenger penceresinde, farenizi kişinin adının üzerine getirin. Kişinin e-posta adresinden sonra "Yahoo! Messenger" görünürse, kişi yalnızca Yahoo! Messenger kişisi olarak listelenmiştir.
  Kişinin kişi kartını açın. Kişi bilgilerinin altında bir Yahoo! Messenger simgesi görünürse, kişi yalnızca Yahoo! Messenger kişisi olarak listelenmiştir.

  Notlar


  Yahoo! kişileri Yahoo! Messenger kullanarak Messenger kullanıcılarıyla anlık ileti alış verişi yapabilir. Ancak, Windows Live Messenger ürününü kullanabilmeleri için, Yahoo! kişilerinin Yahoo! hesaplarıyla ilişkili bir de Windows Live ID'leri olması gerekir.
  Yahoo! Messenger hizmeti kullanıcıları kullanıcı kimlikleriyle tanımlar. ABD dışındaki ülkelerde veya bölgelerde bulunan Yahoo! kullanıcıları, uluslararası etki alanını içeren bir e-posta adresine (örneğin, yahoo.co.uk) sahiptir. Ancak, uluslararası bir Yahoo! kullanıcısını Messenger ürününe kişi olarak eklediğinizde, e-posta adresikullanıcı_adı@yahoo.com" olarak görünür. Bu, tasarımdan kaynaklanır. Kullanıcı kimliği bir uluslararası etki alanı ile görüntülenmese de, Messenger kullanıcıları ile Yahoo! Messenger kullanıcılarının birbiriyle iletişim kurabilmesi için "com" etki alanı gereklidir.
  Uluslararası bir kullanıcıya e-posta iletisi göndermek istiyorsanız, kişiyi sağ tıklatın, Başka gönder'in üzerine gidin ve sonra E-posta (kullanıcı adı) öğesini tıklatın.