Bir ileti sadece size mi yoksa posta grubuna mı yollanıyor?

'Teknoloji' forumunda YAREN tarafından 3 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bir iletinin sadece size mi, yoksa bir posta listesine mi gönderildiğini nasıl anlarsınız?

  Eğer bir çok posta grubuna üyeyseniz ve yoğun bir mail trafiginiz varsa, sadece size gönderilen mailleri bu yogun mail trafiginde farkedemeyebilirsiniz.
  Gmail gelen kutunuzdaki iletilerin yanında oklar ya da ''kişisel seviye göstergeleri'' görüntüler. Böylece bir iletinin size mi, bir gruba mı ya da bir posta listesine mi gönderildiğini kolayca ayırdedip anlayabilirsiniz. Hem size hem de bir gruba gönderilen iletilerin yanında tek bir ok (>) görüntülenir. Çift ok (>>) bir iletinin sadece size gönderildiğini gösterir. Bir posta listesine gönderilen iletilerin yanında oklar görünmez.

  Kişisel seviye göstergelerini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  1- Gmail hesabınıza giriş yapın.

  2- Herhangi bir Gmail sayfasının üst kısmındaki 'Ayarlar'ı tıklayın.

  3- 'Kişisel seviye göstergeleri' bölümünde, 'Göstergeleri göster' seçeneğini işaretleyin ve 'Değişiklikleri Kaydet'i tıklayın. (Eger daha sonra kişisel seviye göstergelerini devredışı bırakmak isterseniz, 'Gösterge yok' u seçmeniz ve 'Değişiklikleri Kaydet'i tıklamanız yeterlidir).

  Not
  Bu özellik gmailin kendi özelliğidir ve sadece gmail kullananlar bu özellikten faydalanabilir. Diyelim ki gruba bir email gönderdiniz. Gruptan emailinize yorum yapanlar olabilir. Bu özelliği kullanırsanız sadece size gelen mailleri kolayca farkedebilirsiniz.
  Ayrıca grup üyelerine de bir tavsiye; Herhangi birinin mailine yorum yapacaksınız,maile yanıtla dedikten sonra adres kısmında grup adresini görürsünüz. Bu mailiniz grubu ilgilendirmiyorsa, adres kısmından grup adresini silerek sadece mailine yorum yapacağınız kişinin email adresini yazın. Böylece konuyla ilgisi olamayan arkadaşlarınızın posta kutularını da gereksiz yere doldurmamış ve o kişilerin de vaktini almamış olursunuz.