Bir dosyayı geri dönüşüm kutusuna göndermeden silme tuşu

'Etüt Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 9 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Cevap: Bir dosyayı geri dönüşüm kutusuna göndermeden silme tuşu

  Eğer bir dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu'na göndermeden tamamen silmek isterseniz, öncelikle silinecek olan dosyayı ya da dosyaları seçmelisiniz.

  Seçiminizi yaptığınızda önce "Shift" tuşuna basın. Daha sonra bu tuşu bırakmadan "Del" tuşuna da bir kez basın. Küçük bir onay penceresi ile karşılaşacaksınız. Burada "Evet" düğmesine basarsanız, seçtiğiniz dosyalar da Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilmeden tamamen silinecektir. Ancak bu durumda dosyaları geri almanız da mümkün olmayacaktır.
   
 2. Cevap: Bir dosyayı geri dönüşüm kutusuna göndermeden silme tuşu

  Bir dosyayı önce Geri Dönüşüm Kutusu'na göndermeden kalıcı olarak silmek için, dosyayı tıklatın ve ardından SHIFT+DELETE tuşlarına basın.
   
 3. Cevap: Bir dosyayı geri dönüşüm kutusuna göndermeden silme tuşu

  Dosya veya klasör silme

  Bir dosya veya klasör sildiğinizde, o unsur hemen silinmez. Bunun yerine Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilir ve bu kutu boşaltılana kadar orada kalır.

  • Silmek istediğiniz dosya veya klasörü sağ tıklatın, sonra Sil'i tıklatın.

  [​IMG]


  • Bir dosya veya klasörü Geri Dönüşüm Kutusu'na sürükleyerek veya o unsuru tıklattıktan sonra DELETE tuşuna basarak da silebilirsiniz.
  • Bir dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu'na göndermeden kalıcı olarak silmek için dosyayı tıklatın, ardından SHIFT ve DELETE tuşlarına basın.