Bir bardak bira 24.000TL

'Teknoloji Haberleri' forumunda ruhu'm tarafından 29 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. İçki bütün kötülüklerin anası; ama bu sefer fatura artan alkol oranı yüzünden kabarmadı!

  İnternet sürekli gelişen ve büyüyen milyonların kullandığı bir platform. Böyle bir platformun inanılmaz getirileri var fakat bu getirilerle beraber bir çok hukuksal problem de ortaya çıkıyor. Kullanıcı odaklı problemler farklı yollar izlenerek giderilse de işin hukuki boyutu o kadar basit değil ve sonuçları da çok daha ağır. Bu haber de İngiltere'de bazı hukuki açıklardan dolayı mağdur olan bir bar sahibiyle ilgili.

  İngiltere'de bir bar sahibine bedava sunduğu Wi-Fi hizmetleri üzerinden korsan dijital yayın indirilmesi üzerine 8000 pound ceza verildi. Yalnız ortada şöyle bir problem var, İngiltere'de Wi-Fi noktaları "umuma açık iletişim merkezleri" olarak kabul ediliyor ve herhangi bir şekilde kötüye kullanılması hizmeti sağlayanın değil kullananın suçu. Wi-Fi hizmetinden yararlananlarla ilgili herhangi bir kayıt tutulması gibi bir zorunluluk da olmadığından bu olayda suç tamamen pub sahibine yıkılıyor ve 8000 poundluk cezayı ödemek zorunda kalıyor.

  Bunun doğru veya yanlış olduğunu tartışabiliriz ama bir gerçek var ki internet ile ilgili hukuki davalar hiçbir zaman azalmayacak. Bu davalar aksine daha da fazlalaşacak ve daha çetrefilli hale gelecek.


  +29 Kasım 2009 Pazar, 21:19
  CHIP Online