biorezonans nedir

'Türkçe Sözlük' forumunda Dark tarafından 9 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. biorezonans nedir
  biorezonans nasıl uygulanır
  biorezonans ne demek

  Biorezonans tedavisi
  Dünyada başarı ile uygulanan ancak Türkiyede az bilinen Biorezonans tedavi yöntemi, vücuttaki frekans örneklerine (vücuda ait titreşim örneği) dayanmaktadır. Hiçbir yan etkisinin olmadığı 30 yıldan fazla bir süre içinde kanıtlanmış ağrısız ve ilaçsız, biyolojik bir metottur. Geleneksel ilaçla tedavide sadece hastalığın belirtileri giderilir fakat biorezonans tedavisi ile hastalığın esası temel alınmakta ve tedavi kökten sağlanmaktadır. Hastalık yapan etkenlerin teşhisi ve tedavisi aynı cihazla olur.

  [​IMG]

  Bu tedavi yöntemiyle, sigara bağımlılığı 45 dakikalık tek bir seansta tedavi edilebilmektedir. Ayrıca çağımızın hastalığı olan allerjik rahatsızlıkların da (allerjik astım, saman nezlesi, polen, güneş allerjisi, atopik egzema, nörodermatit gibi) kısa sürede, aşısız ve kalıcı tedavisi sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra, tüm ağrılarda (migren, bel, omuz, kas ağrısı, vs) ve ayrıca 400 çeşit rahatsızlıkta biorezonans tedavisi başarı ile uygulanmaktadır.

  Metodun Temeli: Kuantum mekaniği düşüncesine göre (Debrogli Nobel Ödülü 1929) madde küçük parçacıklardan oluşmuştur . Bir diğer az bilinen buluş hücrelerin birbirleriyle belirli dalga boyundaki frekanslarla iletişim kurduğudur. Bu iletişim rahatsız edici frekanslar yok ise mükemmel çalışır ve kişi sağlıklı kabul edilir. Fakat, örneğin vücuda giren bir toksinin rahatsız edici titreşimleri hücreler arasındaki iletişimi bozar.Yani, bu toksin rahatsız edici frekans örneğine sahiptir.

  İnsan vücudu elektromanyetik frekanslar yayar. Hasta ve sağlıklı insanın frekans yapısı birbirinden farklıdır. Hastalığa yol açan etkenin frekansı (amalgam, polen, bakteri, virüs, mantar vs. frekansları) hastanın frekans örneğinde saklanarak vücudun normal frekans düzenini bozarlar.