Bingöl'deki canlı bomba faciası

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 31 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bingöl'deki Kahraman Anne
  'Anne' Canlı Bombanın Üstüne Atladı 30 Ekim 2011
  Bingöl'de 4 çocuk annesi canlı bomba faciasını önledi

  3 çocuk annesi Hatice Belgin'in, çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atladığı öğrenildi.

  Bingöl'deki patlamada hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Hatice Belgin'in bayram alış verişi için gittiği mağazanın önünde, çocuklarını korumak için ''canlı bomba''nın üzerine atladığı belirtildi. Anne Belgin, çocuklarını korumaya çalışırken, faciayı da önledi.

  Bingöl'ün Genç Caddesi'nde dün meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin de yaralandığı patlamanın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

  Görgü tanıklarının AA muhabirine verdiği bilgiye göre, üzerinde bomba düzeneği bulunan kadın teröristin, çocuk giyim ve oyuncak malzemelerinin satıldığı mağazanın önünde bombayı patlatmaya çalıştığı sırada, 3 çocuğuyla bayram alış verişine çıkan Hatice Belgin'in çocuklarını korumak için ''canlı bomba''ya müdahale ettiği belirtildi.

  ÇOCUKLARINI KORUMAK İÇİN KENDİNİ FEDA ETTİ
  Anne Belgin'in ''canlı bomba''nın üzerine atladığı sırada patlamanın meydana geldiğini anlatan görgü tanıkları, ''Çocuklarını korumak için kendini feda etti'' dedi.

  Her şeyden habersiz, yaklaşan Kurban Bayramı'nın tatlı telaşını yaşayan ve bunun için kentin en işlek caddesinde çocuklarıyla alışverişe çıkan Belgin, canı pahasına evlatlarını korumaya çalışırken, bir çok insanın da hayatını kurtarmış oldu.
  [​IMG]