Bilgisayarın yararları ve zararları

'Güncel Bilgiler' forumunda eftelya tarafından 7 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayarın yararları nelerdir,
  Bilgisayarın zararları,
  Bilgisayarın yararları ve zararları hakkında

  BİLGİSAYARLARIN FAYDALARI VE ZARARLARI

  Bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Zamanımızda bilgisayar devrimi oldukça gelişmiştir. Eskiden vakum tüplerle yapılan ve bir odayı kaplayan bilgisayarlar vardı. Artık bu bilgisayarlar yerini daha teknolojik, daha küçük bilgisayarlara bırakmıştır. Hatta el bilgisayarları üretilmiştir. Ve bilgisayar cebimize kadar girmiştir. Bilgisayar sayesinde hesaplama, bilgi işleme ve yedekleme yapabilmekteyiz. Hayatımızın her alanında bilgisayarları görmek mümkündür.

  Bilgisayar sayesinde, bilgiye hızlı erişim sağlanır. Yararları ucuzdur. İnsanların daha yaratıcı olmalarına, karşılaştıkları tüm problemlerini kolayca çözmelerine olanak sağlamıştır. Bilgisayarlar sağlık sektöründeki endişelerin giderilmesinde büyük pay sahibidirler. İnteraktiv Databaselerin depolama gücü büyük kolaylık sağlamıştır. Bilgi, tanımlanmış bir yerde depolanır. Çalıştırılır ve hizmete sunulur. Databaselerle gelişmiş ve temel işlemleri gerçekleştirebiliriz. Depolanan veriler içerisinde kayıt seçebiliriz. Başka bir kayıt ekleyebilir, istemediğimiz kaydı silebiliriz. Kayıtlı tüm bilgileri görebilir, bu bilgilerin çıktısını alabiliriz. Bilgi güncellemelerini ve analizlerini yapmamızda datalarla kolaylaşmıştır. Bu konuda çoğunlukla kullanılan program Lotus Notestur. Bu program, bağımsız olarak bir grup kullanıcıya data girişi ve paylaşımına olanak sağlar.

  BİLGİSAYARLARIN ETKİSİ VE SINIRLARI

  Bilgisayarlar çalışma hayatını çok büyük ölçüde etkilemiştir. Örneğin, bilgisayarla internet üzerinden farklı bilgiler toplanabilir ve çıktıları alınabilir. Bilgiye hızlı bir ulaşım vardır. Bu da iş hayatında vakit kaybını önlemiş olur. İnsanların alışkanlık ve tutumları da büyük ölçüde değişmiştir. Örneğin ;Önceden mektup yoluyla haberleşilirdi. Fakat günümüzde mail ( elektronik posta ) yoluyla rahatça iletişim sağlanmaktadır. İnsanları daha çok bilgi istiyor ve kısa sürede bu bilgiye ulaşabiliyor. İnternet bunu sağlayan ilk kaynaktır. Bunun dışında özel hazırlanan cd ler vardır. Ansiklopedik ve genel bilgiler cd lerde depolanır. Bu cdleri cd-rom ortamında görebilir ve yaratıcı araştırmalar yapabiliriz. Günümüzde artık her tür bilgi cd lere kaydedilip, hizmete sunulmaktadır. Bu durum; saatlerce bir kütüphanede araştırma yapmaktan bizi kurtarır. Böylece kısa zaman içerisinde doğru bilgilere ulaşırız.

  Bilgisayarlar, bize kesin ve net bilgiler sunar. Matematiksel ve mantıksal işlemleri hatasız yapar. Duygusal değillerdir. Bilgisayarlar programlandıkları ölçüde çalışabilirler. Bilgisayarlarında bir sınırı vardır. Belleklerindeki bilgi miktarınca faydalı olabilirler. Hiçbir zaman kusursuz bir yazılım yaratamayız.

  BİLGİSAYAR VE SAĞLIK

  Bilgisayarlar tıbbi problemleri çözmede yardımcı olmaktadır. fakat insanlarda sağlık problemlerine de sebep olabilirler. İnsan vücudu hassastır..
   


Similar Threads: Bilgisayarın yararları
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Bilgisayarın Eğitimdeki Yeri Ve Önemi 29 Ağustos 2012
Güncel Bilgiler Bilgisayarın Çok Kısa Tarihçesi 17 Ağustos 2012
Güncel Bilgiler Fotoğraflarla bilgisayarın baş döndürücü gelişimi 28 Ekim 2009
Güncel Bilgiler sevgiyi bilgisayarınıza yükleyin 3 Haziran 2008
Güncel Bilgiler Meyve ve sebzelerin insan vucuduna yararları 10 Mart 2014