Bilgisayarın sesi çıkmıyor Windows 8

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Bilgisayarın sesi çıkmıyor Windows 8

  Windows 8 işletim sistemiyle çalışan bilgisayarınızda ses sorunu mu yaşıyorsunuz? Eğer bilgisayarınızdan ses gelmiyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Bunları tek tek ele alalım.

  1- Öncelikle bilgisayarınızın ses kartı olup olmadığını kontrol edelim. Bunun için yapmanız gerekenler Denetim Masası—> sistem—->aygıt yöneticisi sıralamasını takip edin ve Aygıt yöneticisinde Ses, video ve oyun denetleyicileri kategorisinin alt seçeneklerini açın.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ses kartımız varsa diğer kontrollere geçelim. Eğer ses kartı yoksa bir ses kartı takmanız gerekecektir.

  2- Aygıt yöneticisinde ses kartının yanında sarı bir ünlem işareti görüyorsanız bu demek oluyor ki ses kartınızda sorun var. Ünlem işareti olan ses kartının üzerine sağ tıklayın ve özellikleri açın. Genel sekmesini tıklatın ve ses kartıyla ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için Aygıt durumu kutusuna bakın.

  3- Harici bir hoparlör kullanıyorsanız ve o hoparlörleden ses gelmiyorsa o zaman bir güç kaynağına bağlı olup olmadığını kontrol edin.

  4- Hoparlörlerin bilgisayara bağlantısını kontrol edin. Doğru bağlantı yapılmış mı bir göz atmanızda fayda var.

  5- Hoparlör sesinin açık olup olmadığını kontrol edin.

  6- Bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol edin. Bunun için yapmanız gereken ekranın sağ alt kısmında bulunan hoparlör simgesine sağ tıklayın ve ses düzeyi karıştırıcısını açın.

  [​IMG]

  Buradan ayarlarınızı kontrol edin belki uygulamanın sesini buradan kısmış olabilirsiniz. Engel işaretli bir uygulama görürseniz engelini kaldırın.