Bilgisayar'ın insanlara yaraları nelerdir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 18 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bilgisayar'ın insanlara yaraları nelerdir?

  Bilgisayar tarihi gelişimi içerisinde 1980 li yıllarda resmi kurumlar ve işyerlerine girmiş, 1990 lı yıllarda ise evlere girmeye başlamıştır.

  Bilgisayarın Faydaları

  Bilgisayar Okuryazarlığı
  Bilgisayar okuryazarlığı çağımızda önemli bir beceridir. yakın zamanda yani yaklaşık 10 yıl sonra 2015 li yıllarda bilgisayar okuryazarlığı olmayan bireylerin bugünkü cahil insanlardan hiç bir farkının kalmayacağı öngörülmektedir.

  Aile ortamına alınan bilgisayar öncelikle aile üyelerine bu bilgisayar okuryazarlığını kazandıracaktır.

  Eğitim
  İnternet ortamı bu gün bir bilgi ortamı haline gelmiştir. Arayıp bulmasını bilenler için internette bulunmayacak bilgi yok gibidir. Edebiyat, tarih, matematik, bilgisayar, sanat dallarında her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Çok etkili ve kolay ve ucuz bir eğitim aracıdır.

  Kendini ifade etme

  İnternet ortamında çeşitli kişi ve gruplarca oluşturulan serbest form ortamlarına kendi görüşlerinizi yazabilme, bu forumlarda öne sürülen görüşleri paylaşma, muhalefet etme, tartışma suretiyle kişilerin kendini ifade etme imkanı bulunmaktadır.

  Eğlence
  Bilgisayar Televizyon, Müzik Seti, Çeşitli filmleri görsel olarak seyredilebilen, bilgisayar ortamı için hazırlanan yüzlerce oyunun oynanabileceği, hatta hiç tanımadığınız insanlarla Kahve ortamı oluşturarak okey, batak gibi oyunları oynayabileceğiniz müthiş bir eğlence aracıdır.

  Sanat

  Resim, Fotoğraf, Film gibi sanat dalları ile uğraşanlar için gerek bilgi gerekse güzel bir uygulama alanıdır. Örneğin Foto düzenleme programları ile zevkinize göre fotoğraf ve resimlerle oynayabilir hatta bu ortamda harika resimler yapılabilmektedir.


  Hatta kendine özel web sayfası oluşturarak görüş ve düşüncelerini yayımlama imkanı vardır.

  Bilgisayarın buna benzer daha birçok faydasını sıralanabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Tem 2014