Bilgisayarımın sesi az çıkıyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Bilgisayarımın sesi az çıkıyor
  [​IMG]

  Birgün uyanırsınız ve bilgisayarınızın sesinin az çıktığını farkedersiniz. O an için artık en büyük sorununuz bilgisayarındaki ses sorunudur.

  Böyle bir durumda sesi yükseltmek için yapmanız gerekenlere bir göz atalım. İlk yapmanız gereken yanlışlıkla ses ayarlarıyla oynamış olabilir misiniz onu kontrol edelim. Bunun için ekranın sağ altında bulunan ses simgesini kontrol edin. Ses düzeyi %100’ü gösteriyor olmalı.

  Ses düzeyinde herhangi bir sorun yoksa şimdi yapmanız gereken ekranın sağ altındaki ses simgesine sağ tıklayın ve “Kayıttan yürütme aygıtları” kısmına girin.

  [​IMG]

  Daha sonra “Kayıttan yürüt” sekmesi içinde bulunan “Hoparlör” (Speakers) kısmına sağ tıklayıp “Özellikler“e girin.

  [​IMG]

  Buraya kadar herşey tamam ise devam edelim. “Geliştirmeler” sekmesine gelin ve orada bulunan “Ses Yüksekliğini Eşitleme” kısmını aktif hale getirin. “Ses Yüksekliğini Eşitleme” kısmı seçili durumdayken kırmızı kare içine alınmış olan “Ayarlar” butonuna tıklayın.

  [​IMG]

  Açılan ekrandan “Serbest Bırakma Saati” kısmını en ileri getirerek “Uzun” olmasını sağlayın. Daha sonra ayarlarınızı gerekli yerlere tıklayarak kaydediniz.

  [​IMG]  Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızın sesinin daha yüksek çıktığını göreceksiniz. Bilgisayarınızda zaman zaman ses sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Heyecanlanmadan önce kendi kendinize uygulayabileceğiniz tüm çözüm önerilerini deneyin. Daha sonrasında şayet başarılı olamazsanız bir bakım servisine götürebilirsiniz.
   


Similar Threads: Bilgisayarımın sesi
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri sesi notaya çeviren uygulama 17 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Bilgisayarın sesi çıkmıyor Windows 8 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Whatsapp zil sesi değiştirme 14 Mayıs 2014
Teknoloji Haberleri Android Telefonların Sesini Yükseltme 13 Eylül 2012
Teknoloji Haberleri Phone 8'de Çocuk Köşesi Bulunacak 31 Ağustos 2012