Bilgisayarda neden gizli dosyaları göremiyorum yardım

'Teknik Yardım' forumunda anniccha tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. gizli dosyaları göremiyorum yardım


  1- Hard disk'i FAT32 ile formatlarsanız NTFS dosya sistemini göremezsiniz. Örneğin Windows 98 bu dosya sistemini tanımaz. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa NTFS reader kulanarak çözebilirsiniz.

  2- Görünmeyen fakat var olduğundan emin olduğunuz dosyalarınız için ya da hata ile silip geri almak istediğiniz dosyalarınız için dosya kurtarma (file recover) programları Kullanmalısınız.

  3- Disk'inizde ki partition sorunları ve kayıp dosya hataları almanız durumunda dosya düzenleme (Defrag) programları Kullanmanızı Öneririm..

  4- Arşiv (archive) ya da sistem (system) özelliği kazandırılmış dosyalar Windows tarafından korunmaktadır. Klasör özelliklerinden doğru tanımlamanın dışına çıkmayın.

  5- Yeni yüklemiş olduğunuz programlar, kurulum sırasında disk üzerindeki belirli dosya türlerini kendi algılama yordamlarına katarlar. Klasör seçenekleri bölümünde, dosya türleri kısmından ilişkilendirmenizi kontrol ediniz.

  6- Son yüklenen programlarınız nedeniyle bu sorunu yaşıyorsanız, ilgili programı kaldırmayı yada "Sistem Geri Yükleme"yi kullanarak, bilgisayarınızı sorun başlamadan önceki ayarlarına dönmeyi deneyebilirsiniz.

  7- Sisteminize periyodik olarak Disk Tarama (Scandisk) yapmayı alışkanlık haline getirirseniz, hem sistem performansınız artar hem de sorunlarınızı en düşük seviyeye indirgersiniz.
   


Similar Threads: Bilgisayarda neden
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Bilgisayardan Ses Gelmiyor Nedeni Nedir 26 Ocak 2013
Teknik Yardım Bilgisayarda android oyun nasıl oynanır 16 Aralık 2015
Teknik Yardım Klavyede Bilgisayarda Ekran Büyütme Küçültme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım 23 Şubat 2013
Teknik Yardım Bilgisayardan Televizyona Görüntü Ve Ses Aktarmak 30 Ocak 2013
Teknik Yardım Format Sonrası Bilgisayardan Ses Gelmiyor 29 Ocak 2013