Bilgehan Demir Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bilgehan Demir Hakkında Kısa Bilgi


  Bilgehan Demir Hayatı


  18 Haziran 1976 yılında doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Bursada tamamladı. Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamladı. Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç spiker aynı zamanda TSYDnin de doğal üyesidir.


  [​IMG]

  M. Bilgehan DEMİR daha önce CINE-5, SUPERSPORT, TGRT, KANAL D, CNN TÜRK ve DOĞAN HABER AJANSI nda çeşitli görevlerde bulundu. 1997-2000 yılları arasında CINE-5in Lig maçlarını yayınlayan kadrosunda yeralan demir, Galatasarayın UEFA Kupasını kazandığı sezon sarı kırmızılı takımın tüm maçlarında CINE-5in canlı yayın ekibinde yer aldı.

  Daha sonra TGRTye transfer olan ve burada spor spikeri ve editörü görevlerinde bulunan Demir, 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Kandırada bulundu. Askerlik dönüşünde Doğan Medya Grubunda çalışmaya başlayan Demir, burada 18 ay süre ile Kanal D ve CNN Türkün gerek Beşiktaş gerek ise milli takımlarla ilgili canlı yayınların sorumluluğunu üstlendi.

  Tarihi İsviçre maçlarının canlı yayınlarında bulundu ve FIFA davalarını Zürichte bizzat yerinden takip etti. 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRTye dönen genç isim burada 10 ay süre ile TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdi. Bilgehan Demir, kasım ayında Ekrem Özdamarın görevden ayrılması ile birlikte spor müdür vekilliğine getirildi.

  Fox Tvnin yeni kardosunda da bulunan Bilgehan Demir şu anda Foxta Premier League koordinatörlüğü ve spor spikeri görevini yürütmektedir. Demir, Foxta yayınlanan Premier League ve boks ayrıca kick-box karşılaşmalarının da anlatımını yapıyor.