Bilgehan Demir Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bilgehan Demir Hakkında Kısa Bilgi


  Bilgehan Demir Hayatı


  18 Haziran 1976 yılında doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa’da tamamladı. Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamladı. Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç spiker aynı zamanda TSYD’nin de doğal üyesidir.


  [​IMG]

  M. Bilgehan DEMİR daha önce CINE-5, SUPERSPORT, TGRT, KANAL D, CNN TÜRK ve DOĞAN HABER AJANSI ’nda çeşitli görevlerde bulundu. 1997-2000 yılları arasında CINE-5’in Lig maçlarını yayınlayan kadrosunda yeralan demir, Galatasaray’ın UEFA Kupasını kazandığı sezon sarı kırmızılı takımın tüm maçlarında CINE-5’in canlı yayın ekibinde yer aldı.

  Daha sonra TGRT’ye transfer olan ve burada spor spikeri ve editörü görevlerinde bulunan Demir, 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Kandıra’da bulundu. Askerlik dönüşünde Doğan Medya Grubunda çalışmaya başlayan Demir, burada 18 ay süre ile Kanal D ve CNN Türk’ün gerek Beşiktaş gerek ise milli takımlarla ilgili canlı yayınların sorumluluğunu üstlendi.

  Tarihi İsviçre maçlarının canlı yayınlarında bulundu ve FIFA davalarını Zürich’te bizzat yerinden takip etti. 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT’ye dönen genç isim burada 10 ay süre ile TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdi. Bilgehan Demir, kasım ayında Ekrem Özdamar’ın görevden ayrılması ile birlikte spor müdür vekilliğine getirildi.

  Fox Tv’nin yeni kardosunda da bulunan Bilgehan Demir şu anda Fox’ta Premier League koordinatörlüğü ve spor spikeri görevini yürütmektedir. Demir, Fox’ta yayınlanan Premier League ve boks ayrıca kick-box karşılaşmalarının da anlatımını yapıyor.
   


Yükleniyor...