Bileğine Bak, Rujunu Bul!

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 3 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bileğinize Bakarak rujunuzu bulun
  Bileğinize bakarak ruj seçimi nasıl yapılır?
  Bileğinize bakarak rujunuzu bulun

  [​IMG]
  tonunuza uygun ruj renkleri hangileri? Hangi renk size uyar? Basit bir testle bu sorunu çözebilirsiniz.

  Ruj seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken, renk seçimidir. Cilt tonunuza uygun rengi seçmeyi bilmiyorsanız, basit bir test yaparak sorunu çözebilirsiniz.


  El bileğinizdeki damarların rengine bakarak cilt tonunuzun rengini bulabilirsiniz. Eğer damarlarınızın rengi mavi ise, cilt tonunuz soğuk demektir. Bu durumda size uygun olan renkler pembe, mürdüm, gül kurusu, çilek rengi ve kırmızı renklerdir. Damarlarınızın rengi yeşile kaçıyorsa, sıcak bir cilt tonunuz var demektir. Bu durumda size uyan renkler turuncu, şeftali, kahverengi ve bakır tonları olacaktır.


  Eğer dudaklarınız ufaksa, açık renkli ve parlak rujlar size uygun olacaktır. Dolgun dudaklarınız varsa, mat ve koyu renkli rujları tercih etmelisiniz.


  Her sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra, ruj fırçası ile dudaklarınıza hafifçe masaj yaparsanız, kan dolaşımını hızlandırarak dudaklarınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz.


  Dudak kalemi kullandığınızda, iki dudağın birleştiği dış kısmı da boyamayı unutmayın. Yoksa ağzınızı açtığınızda buradaki boşluklar kötü görünecektir.


  Rujunuzun dudaklarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, önce dudaklarınıza nemlendirici sürün. Nemlendirici üzerine hafifçe pudra geçin. Üstüne rujunuzu sürerseniz, daha kalıcı olacaktır.