Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 21 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Neler?


  Hep merak etmişimdir bıldırcın yumurtasının faydalarını bugün sizler için bu konuyu araştırdım bakın bıldırcın yumurtasının faydaları nelermiş hep birlikte öğreniyoruz.Özellikle çocuklar için çok tavsiye edilir bıldırcın yumurtası bu konu hakkında da erak ettikelrinizi yazımızda bulabilirsiniz.

  Özellikle çocukların bedensel gelişimleri için protein alımı hayvansal gıdaların yeri çok önemli olduğunu unutmamalıyız.

  Bıldırcın yumurtası diğer yumurtalardan daha fazla proteinlerin yapı taşıdır özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarıyor.Bıldırcın yumurtası bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok fiziksel büyümeye harcayan çocuklarda, hastalığa neden olan mikropların etkisini azaltıyor.

  Bıldırcın yumurtası, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan bir protein deposudur.”

  Bıldırcın Yumurtasının Faydaları şöyle sıralanabilir;

  Bıldırcın yumurtasının diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok yararlıdır.

  Bıldırcın yumurtası Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geliyor.Bıldırcın yumurtasının çiğ tüketilmemesi öneriliyor rafadan tüketilmesi çok daha yararlı olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bildircin-yumurtasifaydalari-84490.jpg]bildircin-yumurtasifaydalari-84490[/IMGALT]