Beyonce hayatı kısaca özet

'Resimli Konular' forumunda Büsra tarafından 2 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Beyonce kimdir ?
  1981 doğumlu Beyonce Giselle Knowles, yedi yaşında kilise korosunda şarkı söyleyerek ve çeşitli müzik yarışmalarına katılarak müzik yaşantısına başladı. Otuza yakın yerel müzik yarışmasında birinci olan Beyonce, bu sırada LaTavia Robertson ile tanıştı ve 'Girl's Tyme' adlı grubu oluşturdu. Rap tarzında müzik yapan grup, kadrolarına Kelly Rowland ile LeToya Luckett'ı da ekleyerek grubun ismini 'Destiny's Child'a çevirdi.

  1998 senesinde Columbia Records etiketiyle kendi isimleriyle aynı ismi taşıyan ilk albümlerini yayınlayan Destiny's Child, bu albümden sonra sırasıyla "Writings On The Wall" (1999) , "Survivor" (2001) , "8 Days Of Christmas" (2001) , "This Is Remix" (2002) ", "Destiny's Fulfilled" (2004) ve "#1's" (2005) adlı albümlerle listelerde önemli başarılar yakaladı. Bu albümlerde yer alan "Bills, Bills, Bills", "Say My Name", "Independent Women" ve "Bootylicious" parçalarıyla Amerika listelerinde zirvede yer alan grup, Haziran 2005'de yaptığı açıklamayla dağıldığını açıkladı.

  Destiny's Child'in sırasında solo kariyerine başlayan Beyonce, ilk olarak 2003 senesinde Jay-Z'nin "03 Bonnie & Clyde" adlı parçasında yer aldı. Aynı sene "Dangerously In Love" adlı ilk solo albümünü yayınlayan sanatçı, albümden çıkarttığı "Crazy In Love" adlı parçayla listelerde sekiz hafta boyunca 1 numarada bulundu. Albüm satışlarıyla sanatçıya 4 kez platin plak kazandırırken, albümden çıkan 2. single "Baby Boy"da Sean Paul ile düet yapan Beyonce, bu single'la da yine zirvedeydi.

  2004 senesi Grammy'lerinden "En İyi R&B Vokal Performansı" (Dangerously In Love 2) , "En İyi R&B Düet Vokal Performansı" (The Closer I Get To You) , "En İyi R&B Parçası", "En İyi Rap Düeti" (Crazy In Love) ve "En Güncel R&B Albümü" (Dangerously In Love) kategorilerinde 5 ödüle birden sahip olan Beyonce, 2006 senesinde de Stevie Wonder ile düet yaptığı "So Amazing" adlı parçayla 2006 Grammy'lerinden "En İyi R&B Düet Vokal Performansı" ödülüne layık görüldü.

  2006 senesinde "B'Day" adlı 2. albümünü piyasaya süren Beyonce, bu albümle Amerika listelerinde yeniden 1 numara oldu. Albümden yayınlanan 3. single "Irreplaceable" listelerde 1 numara olurken, "Check On It" adlı parçaya çekilen video kliple sanatçı 2006 MTV Video Müzik Ödülleri'nden "En İyi R&B Video Klibi" ödülünü evine götürdü.

  2002 senesinden beri Jay-Z ile romantik bir ilişki içerisinde olan Beyonce, şu ana kadar "Carmen: A Hip Hopera", "Austin Power In Goldmember", "The Fighting Temptations", "Fade To Black", "The Pink Panther" ve "Dream Girls" adlı filmlerde rol alarak sinema sanatında da aktif olduğunu kanıtladı.

  [​IMG]
    2. Cevap: Beyonce

  [​IMG]
    3. Cevap: Beyonce

  paylaşm için teşekkürler Büsracm..
    4. Cevap: Beyonce

  Teşekkürler güzel paylaşım..