Beyin Tümörü belirtileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Elfida tarafından 24 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Beyin tümörünün belirtileri nelerdir
  Beyin tümörü nasıl anlaşılır
  beyin tümörü belirtisi


  Baş ağrısı, beyninde tümör olan hastaların ancak %60 ında baş ağrısı görülür. Bu ağrı genellikle son birkaç aydır ortaya çıkmıştır ve hastalar gittikçe şiddetlendiğini ifade eder.

  Bulantı kusma, Baş ağrısı ile birlikte bulunması ve özellikle birkaç gün yada haftadır mevcut olması önemlidir.

  Çift görme ve görme bulanıklığı, Baş ağrısı ile birlikte veya baş ağrısı olmaksızın ortaya çıkan çift görme, bulanık görme, görmenin azalması beyin tümörlerinin ilk belirtisidir.

  Kol ve bacakta kuvvetsizlik, beceriksizlik, dengesizlik, Son zamanlarda ortaya çıkan vücudun sağ yada sol yarısında uyuşmalar, ellerde güçsüzlük, uyuşukluk , beceriksizlik görülebilir . Yürürken “sarhoşvari yürüme” ve “dengesizlik” bir beyincik tümörünün belirtisi olabilir.

  Konuşma bozukluğu, Konuşamama, anlama güçlüğü, konuşurken yanlış kelime ifadeleri yada sarhoşvari konuşma keza beyin tümörlerinin ilk bulgusu olabilir.

  Sara nöbetleri (epilepsi), Bilinç kaybı olarak yada olmaksızın istem dışı kasılmalar, panik atak tarzında kendini kötü hissetmeler bir epilepsi çeşidi olabilir. Özellikle 20 yaş sonrası ortaya çıkan bu tarz nöbetler aksi ispatlanana kadar beyin tümörüne bağlı olduğu düşünülerek araştırılmalıdır.
   


Similar Threads: Beyin Tümörü
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Beyin tümörü ameliyatı kaç saat sürer 4 Temmuz 2013
Sağlıklı Yaşam Beyin Tümörü Tedavisi 2 Temmuz 2013
Sağlıklı Yaşam Beyin Tümörü Çeşitleri 24 Haziran 2011
Sağlıklı Yaşam Beyin Hastalıkları Tedavisi 24 Aralık 2011
Sağlıklı Yaşam Beyin Hastalıklarına Hangi Bölüm Bakar 22 Aralık 2011