Beyaz Diş Kitabının Kısa Özeti

'Etüt Merkezi' forumunda Ceylan tarafından 27 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Jack London Beyaz Diş Kitap Özeti


  Jack London'ın ölümsüz eseri Beyaz Diş romanında ormanda yaşayan ve insanların arasına karışmak isteyen vahşi bir köpeğin hayatı anlatılır.

  Beyaz diş romanındaki köpek, dövüşlerde pek başarılı değildir. hayatta kalmak için ona dövüş yaptırılır. Sonunda bir dövüşte bir doberman tarafından yaralanır.

  Oradan geçmekte olan Smith ona sahip çıkar ve para karşılığı onu satın alır. Ancak onun da bir gün onu terkedeceğini hisseden Beyaz diş sahibi ile birlikte gitmeye karar verir.

  Sahibinin evinde bir gün azılı bir katil gelir ve Beyaz dişi öldürür. Roman, vahşi doğanın şartlarına dayanan bir hayvanın insanlar arasında yaşama savaşını anlatır.
    2. çök teşekkür ederim yardımlarınız için çehov kitabınında özetini çıkartırmısınız rica etsemm :)
    3. allah sizden razı olsun tutuğunuz altın olsun çok yardımcı oldunuz hayatımı kurtardınız diyebilirim çoooookk saolunnnnnnnnnnnnnn teşekkürler
    4. Çok saçma ve yanlıs bılgı içeren bi yazı olmus.Kesınlıkle boyle bı kıtap degıl beyaz dıs çok ıyı dovusen bır melezdir (Kurt-Köpek).Sahıp degıstırır ve sahıbı tarafından zorla dovustururlur ve yere dusmemesıyle un salar ve en son bır dobermanda olduresıye dayak yer ve matt ve efendısı onu bulur ve sahip çıkar ve efendısıne baglılıgını efendısının babasının hayatını kurtararak gosterır ve çok cıddı yaralanır.Ölüm yok.