Beyaz Çay Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 15 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


  1. Beyaz Çay Nedir Nasıl Hazırlanır    Beyaz çay hiç bir işlem görmemiş doğal yollarla kurutulmuş yüksek oranda antioksidan içeren yeşil çay gibi demlenen bir çay çeşitidir. Yüksek oranda antioksidan içerdiği için uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.Çay olurken ilk göbek yaprakların hafif beyaz olur. Sonra bu tamamen yeşerir ve yeşil çay olur. Daha sonra işlemden geçerek harmanlanarak bildiğimiz siyah çaya dönüşür.

    Beyaz çayın özelliği el yapımı çay olmasıdır dalından özel olarak toplanan tomurcuklardan elde edilir.Beyaz çayı elde etmek için bitkinin dallarından toplanır ve toplandıktan sonra kurutulur güneş ışığı altında gümüşi rengini alır. Her tomurcuk, bu işlemler yapıldıktan sonra kıvrımlı şeklini, gümüşi rengini ve kadifemsi dokusunu korur.

    Beyaz Çayın faydaları oldukça fazla Kreçlenmeyi önlüyor,Kanser riskini azaltıyori romatizma ağrılarına iyi geliyor ayrıca ileri yaşlarda oluşan kırışıklara iyi geliyor siz siz olun beyaz çay içmeyi ihmal etmeyin çay demlerken demlediğiniz çayın beyaz çay olmasına özen gösterin.