beta balığı fiyatları

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 28 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. beta balığı,beta balığı fiyatı


  [​IMG]

  Genellikle fanuslarda ya da bardaklarda satılan beta balıları yaşatılma şekli açısından hak etikleri yeri bulamamış ticari kaygılar yüzünden üstün körü yaşatılmaya çalışılan narin ve asil balık türüdür.
  Beta balıkları genellikle yalnız yaşar ama birlikte yaşadığı balıklar da vardır. Beta balığını çoğu petshoplarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyatı farklılık göstermekle birlikte 7,5 ile15 TL ye kadar bu balıkları temin edebilirsiniz. Beta, Cennet balığı, Gurami gibi türler Labirentliler olarak adlandırılırlar, bunun nedeni; bulundukları sudaki oksijen miktarı çok düştüğünde hayatta kalmalarını sağlayan labirent adı verilen ek solunum organlarınada sahip olmalarıdır.Bunlar doğrudan havadan oksijen temin edebilirler. Labirentliler grubuna giren Güney Doğu Asyanın bu kavgacı balığı genelde fanuslarda bakılmalarına rağmen en az 25 litrelik akvaryumlarda bakılmaları tavsiye edilir.
    2. Cevap: beta balığı fiyatları

  bilgi için sağol...
    3. Cevap: beta balığı fiyatları

  benim kırmızı bir betam var biz onu 5tl aldık ama çok yaşadı şu anda 3. ayı çok güzel bir balık türü ama akvaryumda yaşamıyor denedim bir tek fanus ta yaşıyor alırsanız sakın ama sakın akvaryuma koymayım birde hiçbir balık türüyle yaşamıyo
    4. Cevap: beta balığı fiyatları

  benim de bir beta balığım var maşallah 3.senesinde :) ayrıca 3,5 tlye almıştım. ve öğrenciyken tatillerde o şehirden bu şehire taşıdım. dayanıklı bir balık türü sanırım.
    5. Cevap: beta balığı fiyatları

  Üzgünüm ama benim akvaryumum da da var üstelik yanında iiki japon bir melek bir çöpçü balıpı var ve huzurlu bir şekilde yaşıyor.
    6. nereden aldın :)
    7. Bende de beta var turkuaz ve çok güzel
    8. Bende de var turkuaz gri çok güzel
    9. bende 10-15 tane var ve tanesini 2,5a aldık