Besmele-i Şerifin Faziletleri

'Dini Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 18 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Besmele-i Şerifin Faziletleri Nelerdir


  Besmele-i Şerifin Faziletleri Besmele-i Şerifeyi okursa, Onun için her harfine karşılık

  Dörtbin sevap yazılır, Dörtbin günahı silinir ve kendisi dörtbin derece yükseltilir.Her kim Besmele-i Şerifeyi okursa, Onun için her harfine karşılık dört bin sevap yazılır, dört bin günahı silinir ve kendisi dört bin derece yükseltilir..Tefsir köşemizde ilk olarak her kişinin başında söylemesi gereken Besmele-i Şerifin tefsiri ile başlıyoruz. Bi iznihi sübha nehri Teala surelerin başındaki besmelenin ayet olduğunda ittifak vardır.

  Besmele-i Şerifin Faziletleri


  1 - Hayır olanı istemek, şer olanı defetmek, bir niyetin ve amacın meydana gelmesi için 7 gün, özellikle 7 geceyi takiben geceyarısından sonra okunur. Tam inançla 786 defa "Bismillahirrahmanirrahim " okuyan kimsenin (celle celalüh)'ın izniyle bütün maksadı ve dileği kabul olunur.

  2 - Her gece yatağına yatmadan önce 21 defa "Bismillahirrahmanirrahim " okuyan kimse o gece sabaha kadar şeytanın şerrinden, hırsızlıktan, ansızın ölmekten ve bütün bela ver afetten korunur.

  3 - Karşısına çıkmaya mecbur olduğu bir zorbanın zulüm ve baskısına karşı çaresiz kalmaktan korkan kimse onun karşısına çıkarken temiz bir kalp ve tam bir inanç ile 50 defa "Bismillahirrahmanirrahim " okuyup yanına girdiği zaman gizlice yüzüne doğru üflerse Cenabı Hak o zorbayı, perişan eder, okunan besmelenin etkisi zalimin kalbini işgal eder ve şerrinden kurtulur.

  4 - Güneş doğarken, güneşe karşı oturup 300 defa "Bismillahirrahmanirrahim " ve o miktarda salat ve selamı okuya kimseye (celle celalüh) Teala ümit etmediği yerden istediğini yollar. Bir sene boyunca buna devam eden kimse senenin sonuna kadar zengin olur. Okuduğu besmelenin ve salatın selamın bereketiyle her teşebbüsünde başarı olarak büyük bir servet elde eder.

  5 - Zekası zayıf olan bir kimseye, üzerine 786 defa "Bismillahirrahmanirrahim " okunmuş sudan 7 gün sabah güneş doğarken içirilirse zekası açılır ve her işittiğini belleğine kaydeder.

  6 - Rızkı dar, kısıtlı ve karı az olan kimse gül suyunda bekletilmiş misk ve safran ile bir parca ceylan derisi üzerine 121 defa "Bismillahirrahmanirrahim " (Arapça yazıyla yazılmalı) UD veya amberle tütsüledikten sonra üzerinde taşırsa Cenabı Hak ona rızık kapılarını açar, geliri arta ve darlıktan kurtulur
  Bir borçlu kimse bu işlemi yaparsa (celle celalüh)'ın izniyle borcundan kurtulur ve her bir kotülükten korunur.

  7 - Şişeden bir kadehin iç tarafına 40 defa arapça "Bismillahirrahmanirrahim " yazılıp zemzem veya tatlı kuyu suyuyla doldurulup yazılar kaybolunca bir hastaya içirilirse Cenabı Hak besmelenin bereketiyle o hastaya sağlık verir

  8 - Çocuk doğururken güçlük çeken bir kadına 7. maddede tarif edildiği şekilde "Bismillahirrahmanirrahim " suyu içirilirse kolay doğum yapar ve sıkıntıdan kurtulur.

  9 - Bir kağıt üzerine 35 defa "Bismillahirrahmanirrahim " yazılıp bir eve asılırsa oraya cin ve şeytan girmez bereket artar. Bu kağıt bir dükkana asılırsa müşterisi çoğalır, geliri ve karı artar, düşman kötü gözle bakanların nazarlarından korunur.