Beslenme Çantasında Neler Olur?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 17 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Okulların açılmasıyla birlikte Anneleri bir telaş almış durumda özellikle ilkokula başlayan miniklerimiz için beslenmenin önemi tartışılamaz peki çocuğumuzun beslenme çantasını nasıl hazırlamalıyız,beslenme çantasında neler olmalı neler olmamalı?

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/beslenmecantasi-56752.jpg]beslenmecantasi-56752[/IMGALT]

    Çocuklaırmızın beslenme çantalarında olması gereken sağlıklı besinlerin başında meyveler geliyor.Beslenme çantalarında çocuklaırnız içini hazırlanmış sağlıklı sandeviçler koyabilirisniz ayrıca yine evde kendi ellerinizle hazırladığınız börek ve kek de koyabilirsiniz.Beslenme çantasına meyve koyarken soymadan özellikle tek parça olmasına dikkat etmek gerekiyor.İçecek olarak taze sıkılmış meyve sularının yanı sıra kutu süt ve ayran tercih edebilirsiniz bu sayede çocuklarınızın okul kantininden yada dışarıdan sağlıksız içecekler almasını önleyebilirsiniz.

    Özellikle çocuklarımızın beslenme çantasında bulunması gereken besinlerin başında kuruyemişler geliyor,Fındık,Fıstık ve ceviz tercih edebilirsiniz.Yine kuru meyvelerde çocuklarımız için oldukça sağlıklı olacaktır kuru kayısı,incir yada kuru üzüm güzel seçimler olabilir.