Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 11 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı öğrencileir ve Aileleri tatlı bir telaş heyecan sarmış durumda.İlkokul çağındaki çocukların beslenmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz peki okula giden çocuklarımızın beslenme çantasına neler koymalıyız nasıl bir beslenme programı hazırlamalıyız.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/beslenmecantasi-nasil-hazirlanir-51587.jpg]beslenmecantasi-nasil-hazirlanir-51587[/IMGALT]

    Beslenme çantasına koyacağımız besinleri ne lekilde koymalıyız işte bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz sevgili Anneler.Ekmek dışında beslenme çantasına bir dilim kek, yada bir iki parça börek koyabilirsiniz farklılık açısından bu önemlidir çocuklar hergün aynı gıdayı yemekten sıkılacakları için değişik alternatifler sunmalısınız ki dışarıdan yiyecek almaya yönelmesin.

    Çocuğunuzun belsenme çantasına koyacağınız sağlıklı besinler olmalı hazır gıdalar ve asitli içeceklerden uzak durmalısınız.Özellikle çocuğa para verip içeceğini okuldan almasını söylemeyin kendiniz hazır süt veya meyve suları koyun kutu ayran da okul için ideal bir içecektir.Özellikel beslenme çantasına koyacağınız meyveleri doğramadan koymanız öneriliyor.Mümkün olduğu kadar tek parça halinde koymaya çalışın ki besin değerlerini kaybetmesinler.

    Çocuğunuzun beslenme çantasına mutlaka su koymanız öneriliyor yeterince su içmesini sağlamak için beslenme çantasına su koymayı ihmal etmeyin.