Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

'Spor Gündemi' forumunda Lmn tarafından 19 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Lmn

  Lmn

  Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  Beşiktaş Kulübü'nün net borcunun 222 milyon lira olduğu açıklandı.


  [​IMG]

  Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Ceylan Intercontinental Oteli'nde düzenlenen Divan Kurulu toplantısında, kurulunun raporunu açıkladı.

  Tuncel, kulübün toplam borcunun 285 milyon 233 bin liraya, alacakların ise 62 milyon 364 bin liraya ulaştığını belirterek, alacakları düştükten sonra oluşan net borcun ise 222 milyon 869 lira olduğunu kaydetti.

  Bu borç içinde kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e borcun 66 milyon 294 bin liraya ulaştığı, Yönetim Kurulu üyesi Serdal Adalı'ya borcun ise 9 milyon 682 bin lira olduğu belirtildi.

  YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU
  Yönetim Kurulunun faaliyet raporunu, Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu aktardı.

  Curoğlu, teknik direktör değişikliğine gittiklerini hatırlatarak, "Tecrübeli hocamız sayın Mustafa Denizli sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmış, bu gelişmelerin ardından Beşiktaş'ın yapısına ve şartlarına en uygun ismin Schuster olduğuna karar verilerek takımın başına 2 yıllığına getirilmiştir. Başkan ve transfer komitemize bu kısa sürede yaptıkları bu çalışma nedeniyle teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

  Quaresma'nın transferine de değinen Curoğlu, "Kariyeri tartışılmaz Quaresma'nın kulübümüze ve Türk futboluna büyük katkı sağlayacağı ortadadır" dedi.

  Curoğlu, futbol takımının 23 Haziran'da sezonu açacağını ve 26 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında da Avusturya'da kamp yapacağını kaydetti.

  "GAYRİMENKUL ZENGİNİYİZ"
  Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, Divan Kurulu toplantısında yapılan eleştirileri yanıtladı.

  Yönetim olarak bu göreve soyunduklarını ifade eden Keçeli, "Bu görevde de sizlerin yüzlerini kızartmamaya çok özen göstereceğiz. Bu konuda bize güvenin" dedi.

  "Çok şükür Beşiktaş bugün benzerlerinden belki de hepsinden üstün şekilde borçlarının ödenmesi konusunda güvencesi olan bir kulüptür" diyen Keçeli, "Biz gayrimenkul zenginiyiz. Buraların kulübe katacağı gelirlerle çok iyi işler yapabilecek, yurt dışına taşan başarılar kazanabilecek kulübüz" ifadelerini kullandı.

  Beşiktaş yönetimine görev yapmak için geldiğini anlatan Keçeli, "Ben buraya iş yapmak, görev yapmak için geldim, istifa etmek için değil. Bir iki kırgınlıkla bir yere gitmem" dedi.

  Altyapı konusuna da değinen Keçeli, "Beşiktaş kendi altyapısından oyuncu kazanarak çok iyi şeylerin yapılacağını ispatlamış ilk kulüplerden biridir. Önce Trabzonspor yaptı, sonra Beşiktaş. Şimdi gelişen dünya futbolu, değişen ortam, çok artan televizyon gelirleri insanları bu yapıdan uzaklaştırdı" şeklinde konuştu.

  TOPRAK: "BORÇLAR DÜNYA FUTBOLUNUN SORUNU"
  Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ise istişare heyetleri ile ilgili eleştirilere yanıt vererek, konularında uzman kişileri bu heyetlere aldıklarını, bu konuda ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

  Borçların sadece Türk futbolunun sorunu olmadığını dile getiren Toprak, "Bu dünya futbolunun sorunu. Böyle olmasıydı, İngiliz kulüpleri satılmazdı. Pervasızca transferler artık UEFA kriterleri ile önlenecek" dedi.

  Toprak, Basketbol Şubesi için yapılan eleştirilere de, "Basketbolda sponsordan 2.5 milyon dolar alıyoruz, harcadığımız rakam ise 10 milyon dolar" yanıtını verdi.

  Yönetim Kurulu üyesi Engin Baltacı da Beşiktaş hakkında mali konularda dedikodu yapılmaması gerektiğini, bunun marka değerini düşürdüğünü, ayrıca da suç olduğunu savundu.

  DİVAN KURULU ÜYELERİ
  Toplantıda Divan Kurulu üyeleri de söz alarak görüşlerini dile getirdi.

  Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesi Bayram Yağcı, konuşmasında Fenerbahçe Kulübü'ne göndermede bulundu.

  "Türk futbolu Kadıköy'den yönetilmektedir'' diyen Bayram Yağcı, şöyle konuştu:
  "Sakın ola ki aldığınız futbolcularla şampiyon olacağınızı sanmayın. Çünkü 3 sene şampiyon olacaklarını iddia edenlerin, gelecek seneyi nasıl planladıklarını bilemezsiniz. İstediğimiz kadar yıldız futbolcu alalım, istediğimiz kadar iyi teknik direktör getirelim, Türk futbolu Kadıköy'den şekillendirilmeye çalışılmaktadır. Kendi teknik direktörlerine etik dışı davranışlar yapanlar, gelecek yılı da planlamışlardır."

  Atıf Keçeci ise Beşiktaş ile ilgili yayın yapan bir dergide başkan Yıldırım Demirören'in gözlerinin bantlanıp verilmesine tepki göstererek, "Beşiktaş başkanlık makamı çok ulvi ve herkesin saygı duyması gereken bir makamdır. Sahip ve yayıncısı olduğu bir dergide kulüp başkanının gözlerini bantlayarak verip kongre üyelerine gönderen kişi, seçimlerden önce başkanın yanında yer aldı. Beşiktaş başkanının gözünü bantlayamazsınız, böyle bir şey yapamazsınız" diye konuştu.

  Teknik direktörlüğe Schuster'in getirilmesi sürecinin bir aylık konu olmadığını kaydeden Keçeci, "Daha eski bir konudur ve 2-3 ay evvelinden yapılması doğaldır. Rahatsız bir teknik direktör vardır ve alternatifi hazırlamanız normaldir. Ama bunu saklayamamanız sizin sorununuzdur" dedi.

  Bazı üyeler de borçların çokluğunu eleştirip, bu konuda çalışmalar yapılmasını istedi.
   
 2. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  RiZeLii Oku Bu Haberi :f30:
   
 3. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira  Ya yazmiim dedim ama duramiyorum,
  Demirören Bernd Schuster i alip kuş kondurdugunu mu saniyor acaba?
  Schuster in futbolculugunu da antrenörlügünüde biliyoruz.
  Real Madrid gibi kendi kendine oynayan bir takimda bile birsey beceremeyen adami
  gelip bize simdi bir halt etmis gibi takdim etmiyor mu? :f196:
  Sezonu bitiremiyecek bir antrenör adayi daha.
  Ki bu Bernd Schuster in bir macinda sahadaki kendi oyuncularina
  "hadi canim sizde futbolcumusunuz" der gibi hareketler cekerek,
  sahanin kösesine gidip arkasini futbolcularina döndügünü birebir tv de gördüm.

  Bekleyelim görecegiz elbette. :f19:
   
 4. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  Ben bu konuya hiç girmeyim bari yoksa hırçınlık yapar fakir ama gururlu takımımızla dalga geçenlerle kavga ederim :f20:
   
 5. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  yaa nasil ödicek bu kadar parayi umarim gelecek senelerde kendini gösterir... BJK:f40:
   
 6. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  Bide O Kadar Quaresma Falan Aldı BJK İflas Yolunda...
   
 7. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  Öyle Nice Yakımlar 500 Milyon Filan Borcu Olanlar Beşiktaş İlk Kurulan Takım Hiç de Batmaz..Batarsa Bile Futbolcularımız takımı Satın Alır...Sen Naber...=)))
   
 8. Cevap: Beşiktaş'ın borcu 222 milyon lira

  Futbolcular Satın Aldıktan Sonra Takımın Ne Değeri Varki Ona Takım Denmez 11 Kişinin Açtığı Kulüpten Bi Farkı Olmaz...
   
Yükleniyor...