Beşiktaş Stad İçin İmzayı Attı

'Spor Gündemi' forumunda zamaneanne tarafından 6 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Uzun zamandır yapılması planlanan ancak bürokratik engeller yüzünsden bir türlü hayata geçirilemeyen İnönü stadı projesi için Beşiktaş Kulübü, IMG-Doğuş ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

  Başkan Fikret Orman, bugün imzaladıkları sözleşmenin iyi niyet anlaşması olduğunu dile getirdi.

  IMG Başkanı Michael Dolan ise Doğuş Grubu ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin ardından Beşiktaş ile yaptıkları anlaşmanın tarihi bir önem taşıdığını kaydetti.

  Beşiktaş'ın Türkiye'nin en eski kulübü olduğunu hatırlatan Michael Dolan, ''Başarılı kulüplerden biri. Taraftarları statta ciddi ses çıkarıyor. Kulübün ticari hakları, stadın yönetimi ve gelişimi, oyuncuların gelişmesi ve başka konularda yardımcı olmak üzere buradayız. Bizim deneyimlerimiz başarıyı yukarı çekecektir. İstanbul, futbol ve Türkiye adına Türkiye'de devrim gerçekleştirmeyi umuyoruz'' diye konuştu.

  IMG-Doğuş Ortaklığı'nın ilk resmi girişimi olan anlaşmanın, stat projesinin tasarımı ve geliştirilmesi, stat yönetimi, stadın farklı ticari faaliyetlerle ilgili olarak kullanılması sonucunda ek gelir yaratılması, kulübe ait ticari hakların satışı (sponsorluk, reklam, loca ve VIP koltuk satışı) konularda işbirliği yapılmasını kapsadığı bildirildi.

  [​IMG]